Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) - hatályos 2024.07.01. naptól
TARTALOM
XXIII. Óraforgatók, óratárolók rendeltetésszerű használata, karbantartása
XXIV. Szolgáltatás vállalási és szakmai alapelvek
XXV. Fogyasztói tájékoztató
XXIV. Szolgáltatás vállalási és szakmai alapelvek
XXV. Fogyasztói tájékoztató
3. Kellékszavatosság, termékszavatosság, jótállás
XXVI. A javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
XXVII. Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek
1. Emberi nyelven a megoldásra törekedve
XXVI. A javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
XXVII. Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek
1. Emberi nyelven a megoldásra törekedve
Üdvözöljük honlapunkon!
Cégünk, a Győri Órás Bt., azaz a "Bálint órások" 1998 óta órák és tartozékaik, kiegészítőik forgalmazásával, azok háttértámogatásával, szervizelésével, javításával foglalkozik, és a céget ezen tevékenységekre alapítottuk.
Törekszünk a maximális felelősséget vállalni az általunk értékesített Árukra és a szolgáltatásainkra. Törekvésünk akadályát jelentheti a gyártók és beszállítók hozzáállása, üzletpolitikájának változása, ha az elsősorban a fogyasztást segíti, és a háttértámogatást és szervizelhetőséget hátráltatja vagy ellehetetleníti.
Törekszünk a jogszerű működésre és tájékoztatásra.
A www.orak.hu weboldalon működő honlap és webáruház a "Bálint órás" cég online kivetülése 2000 óta, amely regisztrációval és regisztráció nélkül is használható.
A Cégünk által kínált szolgáltatások, Áruk, folyamatosan frissülő és bővülő információk, szakmai írások a weboldalon ingyenesen böngészhetők.
A webáruházban található több ezer áru raktárkészlet-információja percre kész, minden áru mellett valós információ található a áru elérhetőségéről, valamint arról, hogy melyik üzletünkben található meg az adott áru.
Ha a jelen Általános Szerződési Feltételekkel, a honlap használatával, az egyes árukkal, a vásárlás menetével kapcsolatban további kérdése merült fel, vagy ha egyedi igényét szeretné velünk tudatni, úgy kérjük, vegye fel munkatársunkkal a kapcsolatot a megadott elérhetőségeken!
Név: Győri Órás Szolgáltató és Kereskedelmi Betéti Társaság
Rövid név: Győri Órás Bt.
Székhely (Postázási cím): H-9022 Győr, Jedlik Ányos utca 18.
Telephely(ek): H-9022 Győr, Király utca 17. (Széchenyi tér - Esterházy palota), H-9022 Győr, Király utca 17./2.üzlet (Jedlik Ányos utca - Esterházy palota)
Személyes ügyfélszolgálat nyitva tartása: Keddtől Péntekig 10-től 18 óráig, Szombaton 10-től 13 óráig)
Honlap: www.orak.hu
Tulajdonosok: Bálint Péter és Bálintné Szlatinszki Krisztina
Telefon: +36 96 335015 (ingyenesen hívható telefonos ügyfélszolgálati időben: Hétfőtől Péntekig 10-től 18 óráig, Szombaton 10-től 13 óráig)
E-mail:
Adószám: 20148955-2-08
Cégjegyzékszám: 08-06-007608, vezetve a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság mint Cégbíróság-nál (Győri Törvényszék Cégbírósága)
Közösségi adószám: HU20148955
Bankszámlaszám: HU31 11101208-20148955-35000008 HUF
Adatvédelmi nyilvántartási azonosító: 03061-0001
További adatvédelmi nyilvántartási azonosító: 03061-0002
Működési engedélyek a tevékenységek végzésére: Nyilvántartási szám: 2992, 12588, 13835 (Győr Megyei Jogú Város Önkormányzat Jegyzőjétől)
Az Üzemeltető további honlapjai:
www.oraszijak.hu
www.balintoras.hu
Az Üzemeltető minden honlapján, azok aldoménein azonosak az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) és megegyezik az Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató.
Az Üzemeltető NEM SAJÁT portálokon való megjelenései marketing célokat szolgálnak. Ezeken a direkt vásárlás nem lehetséges.
Ha Ön ezeken a weboldalakon próbál meg velünk kapcsolatba lépni, saját kapcsolatfelvételi rendszerünkre irányítjuk át.
Ezen weboldalak:
www.facebook.com/orak.hu/
www.instagram.com/balintwatchmaker/
www.youtube.com/BALINTORAS
hu.pinterest.com/balintoras/
Az Üzemeltető NEM SAJÁT, direkt vásárlásra alkalmas egyéb webáruházban (marketplace) való megjelenése:
www.chrono24.hu/dealer/balint-orak
Az Üzemeltető saját honlapjain, azok aldoménein és a Chrono24 oldalán azonosak az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) és megegyezik az Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató.
Az Üzemeltető weboldalának tárhely szolgáltatója:
Név: IRQ Hosting Kft.
Cím: H-1015 Budapest, Donáti utca 38/A. Földszint
Honlap: www.irq.hu
Adószám: 23408416-2-41
Telefon: +36 1 2337777
E-mail:
Az Üzemeltető az adatok kezelése során – az Ügyfelek színvonalas kiszolgálása érdekében – az alábbi adatfeldolgozót veszi igénybe:
IT szolgáltatás, integrált vállalatirányítási és számlázó rendszer és annak tárhely szolgáltatása (minden megadott adat ebben a rendszerben kerül rögzítésre és feldolgozásra kizárólag az Ügyfelek színvonalas és biztonságos kiszolgálása érdekében):
SMARTFRONT Business Suite
Név: QLM Software Support Solutions Kft.
Cím: H-1078 Budapest, Murányi u. 32.
Honlap: www.puli-erp.hu
Adószám: 32326750-2-13
Telefon: +36 23 804321
E-mail:
Név: Silver Frog Informatikai Kft.
Cím: H-1133 Budapest, Pannónia u. 102.
Honlap: www.silverfrog.hu
Adószám: 14497449-2-41
Telefon: +36 1 5507575
E-mail:
Áru: a Honlap kínálatában szereplő, a Honlapon értékesítésre szánt:
-ingó dolog, ideértve a tartályban, palackban vagy egyéb módon korlátozott mennyiségben vagy meghatározott űrtartalommal kiszerelt víz, gáz és villamos energia, valamint
-ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit (a továbbiakban: a digitális elemeket tartalmazó áru).
-Termék.
Digitális elemeket tartalmazó áru: ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában, vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit.
Digitális tartalom: digitális formában előállított vagy szolgáltatott adat
Dolog (eszköz): a szolgáltatás tárgya. Az általunk javítandó/karbantartandó (általunk forgalmazott jótállás alatt álló vagy általunk forgalmazott és nem forgalmazott jótálláson kívül álló) óra, óraforgató, de lehet óraszíj, csat, stb. Áru (ternék).
Felek: Eladó és Vevő együttesen.
Fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A békéltető testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában – a fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével – fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2018. február 28-i (EU) 2018/302 európai parlamenti és tanácsi rendelet [a továbbiakban: (EU) 2018/302 rendelet] alkalmazásában fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az (EU) 2018/302 rendelet szerint vevőnek minősülő vállalkozás is.
Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül.
Funkcionalitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy a céljának megfelelő funkciókat betöltse.
Gyártó: az Áru előállítója, importált Áru esetén az Árut az Európai Unió területére behozó importőr, valamint bármely olyan személy, aki vagy amely az Árun nevének, védjegyének vagy egyéb megkülönböztető jelzésének feltüntetésével önmagát gyártóként tünteti fel.
Interoperabilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy együtt tudjon működni olyan hardverrel és szoftverrel, amely eltér attól, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.
Kompatibilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy - átalakítás szükségessége nélkül - együtt tudjon működni olyan hardverrel vagy szoftverrel, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.
Honlap: a jelen weboldal, amely a szerződés megkötésére szolgál.
Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés.
Szolgáltatás: Áru, ingatlan vagy vagyoni értékű jog értékesítésén kívül minden olyan - ellenszolgáltatás fejében végzett - tevékenység, amely a megrendelő, illetve megbízó igényének kielégítésére valamely eredmény létrehozását, teljesítmény nyújtását vagy más magatartás tanúsítását foglalja magában.
Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés: az adásvételi szerződéstől eltérő bármely olyan szerződés, amelynek értelmében a vállalkozás a fogyasztó részére szolgáltatást nyújt vagy szolgáltatás nyújtását vállalja, a fogyasztó pedig megfizeti, vagy vállalja, hogy megfizeti a szolgáltatás ellenértékét.
Tartós adathordozó: bármely olyan eszköz, amely lehetővé teszi a fogyasztó vagy a vállalkozás számára a személyesen neki címzett adatoknak a jövőben is hozzáférhető módon és az adat céljának megfelelő ideig történő tárolását, valamint a tárolt adatok változatlan formában történő megjelenítését.
Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.
Távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti Áru vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.
Vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy.
Vevő/Ön: a Honlapon keresztül vételi ajánlatot tevő, szerződést kötő személy.
Vételár: az Áruért, valamint a digitális tartalom szolgáltatásáért fizetendő ellenszolgáltatás.
Jótállás: A fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződések esetén (a továbbiakban: fogyasztói szerződés) a Polgári Törvénykönyv szerinti,
- a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet a vállalkozás a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségén túlmenően vagy annak hiányában önként vállal, valamint
- a jogszabályon alapuló kötelező jótállás.
A Szerződésre a magyar jog előírásai az irányadók, és különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:
-1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről (Fgytv)
-2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről
-2013. évi V. törvény (a Polgári Törvénykönyvről)
-151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
-10/2024. (VI.28.) IM rendelet a kötelező jótállás alá tartozó tartós fogyasztási cikkek körének meghatározásáról
-45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól
-19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól
-1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
-2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
-373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól
-335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet a postai szolgáltatások nyújtásának és a hivatalos iratokkal kapcsolatos postai szolgáltatás részletes szabályairól
-AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról a 2013/11/EU IRÁNYELV
-AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet)
További jogszabályok az Üzemeltető tevékenységére:
-2005. évi CLXIV. törvény a kereskedelemről
-1990. évi LXXXVII. törvény az árak megállapításáról
-2008. évi XLVII. törvény a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról (FTTV)
-249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
-453/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet az elektronikus kereskedelmi szolgáltatással összefüggő, közzétételi kötelezettséggel járó súlyos jogsértésekről, valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet módosításáról (hatályos: 2017.01.01-től)
-2000. évi C. törvény a számvitelről
-1996. évi LVII. törvény a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról
-2008. évi XLVIII. törvény a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól
-2013. évi CLXV. törvény a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről
-2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről
-AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2011/83/EU IRÁNYELVE (2011. október 25.) a fogyasztók jogairól, a 93/13/EGK tanácsi irányelv és az 1999/44/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv módosításáról, valamint a 85/577/EGK tanácsi irányelv és a 97/7/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről
A közöttünk létrejövő szerződés tartalmát – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – a jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozzák meg. Ennek megfelelően tartalmazza a jelen ÁSZF az Önt és bennünket illető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit.
A Honlap használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet jelen ÁSZF nem tartalmaz, a Honlapon elérhető egyéb tájékoztatások nyújtják.
Ön a megrendelése véglegesítése előtt köteles megismerni a jelen ÁSZF rendelkezéseit.
Webáruházas megrendelés és kiszállítás esetén a teljes szerződés távollévők között kötött szerződés.
A webáruházas megrendelés távollévők között kötött szerződésnek minősül, nem minősül írásos szerződésnek. A szerződés a megrendelés leadásakor jön létre és utólag hozzáférhető.
Az Üzlethelységeinkben kötött szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés Honlapon igényelt házhoz szállítása (Kiszállítása) nem minősül távollévők között kötött szerződésnek. Házhoz szállítást (Kiszállítást) csak a már Készre jelentett (befejezett teljesítésű) Dolog (eszköz) javítás-karbantartás (elvégzett szolgáltatás) után lehet igényelni.
A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nyelve a magyar nyelv.
A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződéseknek, azokat az Eladó nem iktatja.
A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések digitális rögzítése SMARTFRONT Business Suite integrált vállalatirányítási és számlázó rendszerben történik, amellyel az Ön kényelmes és rugalmas ügyintézését, későbbi panaszainak kezelését segítjük.
Webáruházas megrendelés esetén a vállalatirányítási rendszerből a rögzített adatok visszaigazolását a vállalatirányítási rendszerben szereplő rendelésszámmal munkanapon belül elküldjük a megadott e-mail címre.
A rögzített adatok felhasználásáról és az Ön tájékozódási, törlési, változtatási lehetőségeiről bővebben a Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató-ban talál részletes információkat.
A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, arculati elemek, honlap elemek, algoritmusok, szlogenek, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható.
Tilos a "Bálint órás"-ra utaló jellegbitorlás.
Az online és offline szándékos, megtévesztő hirdetésekből, elnevezésekből (pl. az internetes keresésekben "Bálint órás" keresésre látszólag hasonló profillal megjelenő cégek) adódó egyéni károkért cégünk nem felel.
A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet.
A jogtulajdonos: Győri Órás Bt.
Az esetlegesen letöltött, illetve kinyomtatott oldalakon a Felhasználó köteles feltüntetni és megőrizni a szerzői jogra ill. egyéb szellemi tulajdonjogra vonatkozó megjegyzéseket, utalásokat.
A honlap tartalmát, annak egyes elemeit politikai ill. kereskedelmi, üzleti célokra felhasználni vagy nyilvánosan terjeszteni – az Üzemeltető előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül – tilos!
Az Üzemeltető szabadon felhasználhat bármilyen ötletet, elvet, elképzelést, eljárást, illetve technikát, amely a Felhasználó által bármely célból a honlapra küldött közlésben megtalálható.
Kiemelt védjegyek
"bálint" védjegy jogosultja a Győri Órás Bt. Lajstromszám: 199318 (Bejegyezve: Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala)
"www.orak.hu" védjegy jogosultja a Győri Órás Bt. Lajstromszám: 199319 (Bejegyezve: Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala)
A hivatalos márkavédjegyek használata a weboldalon a gyártók, forgalmazók, disztribútorok engedélyével történik.
Magazin, Aktuális, Az Órás blogja
A Magazinban és a Blogban közzétett információk csak tájékoztató jellegűek. A közzétett információk helytállóságáért és teljességéért, továbbá az ezek hiányából eredő közvetlen vagy közvetett károkért az Üzemeltető semmilyen felelősséget nem vállal.
Az itt közölt írások nem minősülnek ajánlattételnek vagy felhívásnak ajánlattételre.
Az írások több évtizedes gyakorlati szakmai tapasztalatokra épülnek.
Kommentek, Vásárlók könyve
A Kommentekben és a Vásárlók könyvében közzétett írások tartalmáért az Üzemeltető semmilyen felelősséget nem vállal, azért kizárólag annak szerzője tartozik felelősséggel. A Komment és a Vásárlók könyve felület nem használható sem közvetlenül sem közvetve az Üzemeltetőtől eltérő harmadik személyek áruinak vagy szolgáltatásának népszerűsítésére továbbá a hatályos jogszabályokba ütköző illetve harmadik személyek jogait sértő tevékenység folytatására.
Az Üzemeltető jogosult minden olyan tartalom törlésére vagy módosítására, amely a hatályos jogszabályokba vagy a jelen szabályzatba ütközik.
A honlapra mutató linkek és frame-k elhelyezése
Kizárólag a honlap fő oldalára mutató linkek engedélyezettek, mélyebb linkek nem alkalmazhatók. Tilos a portál oldalainak keretezése, úgynevezett frame-be helyezése!
A linkelő weboldal az Üzemeltető logójának sem a méretét, sem megjelenítését nem módosíthatja.
A linkelő weboldal nem keltheti azt a benyomást, hogy az Üzemeltető javasolja vagy egyébként támogatja az adott oldalon forgalmazott vagy kínált szolgáltatás igénybevételét vagy áru megvásárlását.
A linkelő weboldal nem szolgáltathat vagy tartalmazhat valótlan információt az Üzemeltetőről, valamint az Üzemeltető és a linkelő weboldal fenntartója között fennálló jogviszonyról.
A linkelő weboldal nem tartalmazhat jogszabályt, harmadik személy jogait, vagy a közízlést sértő tartalmat.
Ettől eltérő szabályok kizárólag az Üzemeltető előzetes írásbeli hozzájárulása esetén alkalmazhatók.
Ha az ÁSZF valamely pontja jogilag hiányos vagy hatálytalan, attól még a szerződés további pontjai érvényben maradnak és a hatálytalan vagy hibás rész helyett a vonatkozó jogszabályok rendelkezései alkalmazandók.
Az Eladónak a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódexe nincsen.
Azonban a cég belső ÜZLETSZABÁLYZATA kitér az egyes áruk a gyárból vagy disztribútortól való beérkezésekor történő ellenőrzésre valamint az értékesítéskor szükséges ellenőrzésre is, valamint az értékesítés minőségére.
Az Eladó egyértelmű törekvése az aktuális jogszabályoknak való teljes megfelelés.
A Cég erkölcsi és morális alapelvei a hagyományos értékrendeken alapulnak.
Cégünk emberi és szakmai valamint vállalkozási alapelveivel, a válogatott forgalmazott áruk minőségével, valamint a hosszú távú háttértámogatással és minőségi szolgáltatásaival a fogyasztó, azaz ügyfeleink érdekét (ami a cégünk érdeke is) szem előtt tartva működik több évtizede.
VIS MAJOR
Az ÁSZF alkalmazásában felek vis majornak tekintik az olyan előre nem látható körülményeket, amelyek felek akaratától függetlenül következnek be (Elháríthatatlanság és elvárható gondosság, Előre nem láthatóság, Fel nem róhatóság) és ezért a szerződés teljesítését hátrányosan befolyásolják. Vis major esetén az akadályozott fél köteles a másik felet a vis major bekövetkezéséről a tudomásszerzést követően haladéktalanul írásban értesíteni. Felek az értesítés kézhezvételét követően tárgyalásokat kezdenek egyebek mellett a szerződés teljesítéséről, a határidők módosításáról.
X. Tájékoztatás a digitális elemeket tartalmazó áruk működéséről, valamint az alkalmazandó műszaki védelmi intézkedésről
A weboldalon megjelenő adatokat szolgáltató szerverek elérhetősége évi 99,9% feletti. Rendszeresen mentés készül a teljes adattartalomról, így probléma esetén az eredeti adattartalom visszaállítható. A weboldalon megjelenő adatokat MSSQL és MySQL adatbázisban tároljuk. Az érzékeny adatok megfelelő erősségű titkosítással vannak tárolva, kódolásukhoz processzorba épített hardveres támogatást használunk.
A honlapon a megvásárolható Áruk lényeges tulajdonságairól az egyes áruk mellett szereplő leírásokban adunk tájékoztatást.
A webáruházban található Áruk esetében a gyártótól ill. forgalmazótól kapott információkat adjuk meg kiegészítve további, legtöbbször szakmai részletekkel. Az Áruk mellett közzétett információk ill. képek (különösen azok színei) a valóságostól eltérhetnek.
Az árak forintban értendők (HUF, Ft) és tartalmazzák a 27%-os ÁFÁ-t (bruttó árak). A feltüntetett árak egy darab Áru árai.
AKCIÓS áruknál az ár PIROS színnel van kiemelve! Ezeket az árakat un. outlet Ár-ként az adott Áruk mellett üzleteinkben is megtalálja!

Internetes ár: ha az ár mellett Internetes ár feliratot talál, az az ár csak az webáruházban való megrendelés esetén érvényes ár.
Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy üzletpolitikai okból az Eladó az árakat módosítsa. Az árak módosítása nem terjed ki a már megkötött szerződésekre. Amennyiben az Eladó az árat hibásan tüntette fel, és Ajánlat érkezett az Árura, de szerződést még nem kötöttek a felek, úgy az ÁSZF „Eljárás hibás ár esetén” pontja alapján jár el az Eladó.
Eljárás hibás ár esetén
Nyilvánvalóan hibásan feltüntetett árnak minősül:
-0 Ft-os ár,
-kedvezménnyel csökkentett, de a kedvezményt tévesen feltüntető ár (pl.: 1000 Ft-os Áru esetén a 20 %-os kedvezmény feltüntetése mellett 500 Ft-ért kínált áru).
Hibás ár feltüntetése esetén az Eladó felajánlja az áru valós áron történő megvásárlásának lehetőségét, mely információ birtokában a Vásárló eldöntheti, hogy megrendeli valós áron a árut vagy minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül lemondja a megrendelést.
A fizikai üzleteinkben is előfordulhat nyilvánvalóan hibás ár feltüntetése a hibamentes működésre való törekvésünk ellenére.
A kirakatokban, vitrinekben lévő Áruk árai a kihelyezett qr kódok segítségével könnyedén ellenőrizhetők.
Üzleteink NEM ÖNKISZOLGÁLÓK, így az esetlegesen hibásan feltűntetett árat hitelt érdemlően tudja az Eladó korrigálni.
Az árak feltűntetését az üzleteinkben heti rendszerben ellenőrizzük.
Az árak feltűntetésének alapja a cég vállalatirányítási rendszere.
Szolgáltatások ára
A SZOLGÁLTATÁSOK árai üzleteinkben részletezve ki vannak helyezve. A Vállalási ár növekedését folyamatban lévő szolgáltatás esetén előzetesen mindig egyeztetjük (ilyen eset például a vállalásnál nem érzékelhető, a szolgáltatás végzése közben felfedezett további hibák kijavítása, alkatrészpótlása)!
A Szolgáltatások árának kiszámítása a következő szempontok alapján történik:
-A szolgáltatás időigénye
-A Dolog (eszköz) kategóriája (a munkához szükséges szakember kvalifikációs szintje)
-A Dolog (eszköz) állapota
A Szolgáltatások leírása és árai menüben a cégünk magas szintű minőségi elvárásainak megfelelő szolgáltatási végeredményért fizetendő előre látható nagyságrendi szolgáltatási árak találhatók.
A Javítás / Karbantartás igénylése űrlap kitöltése után egy előzetes Vállalási ár ajánlat jelenik meg az előre látható elvégzendő szolgáltatásokra. Ez egy automata folyamat, a végső árajánlatot cégünk szakemberei adják, az Ön jóváhagyása előtt szerződés nem jön létre.
A Javítás / Karbantartás igénylése űrlap kitöltése és elküldése nem jár fizetési kötelezettséggel.
A Szolgáltatások ára NEM tartalmazza a Szállítási költségeket.
A Szolgáltatások árai forintban értendők (HUF, Ft) és tartalmazzák a 27%-os ÁFÁ-t (bruttó árak).
A vásárlás nem regisztrációhoz kötött.
1. Az Áru kiválasztása
A főmenüben találhatók a ÁRUKATEGÓRIÁK.
Órák, Óraszíj tartozékok, Óraforgatók, Óratárolók, Elemek, Egyéb kiegészítők
Bármely ezekbe a kategóriákba sorolható Áru már a listaoldalon a virtuális kosárba helyezhető a ZÖLD KOSÁR gombra kattintva. A szűrőrendszer segítségével a kilistázott áruk igény szerint szűrhetők.
Az áru képére kattintva az áru részletezőp oldalán minden áruról bővebb információk, és a legtöbb esetben további képek találhatók. A bővebb információknál az "i" ikonra kattintva az aktuális információ magyarázata is megtalálható.
Karóráknál az esetlegesen megjelenő tartozékképek percre-kész információt nyújtanak arról, hogy vásárlás esetén mi jár a áruhoz.
Óraforgatóknál, óratárolóknál a képeken szereplő órák csak szemléltetést nyújtanak, azok NEM TARTOZÉKAI az árunak.
Óraszíjak
Az óraszíjak listaoldalán a szűrőrendszer segítségével, vagy a fazon kiválasztása után a méret, szín gombra kattintva választhatja ki a megfelelőt.
Nem minden karórára szerelhető általános óraszíj. Néhány példa:

A kiindulási pont, a legmérvadóbb tulajdonság a szíj karórához való rögzítéséhez a Szíj befoglaló szélesség a toknál. Ez az adat milliméter pontos, némely esetekben az 1mm-es eltérés megengedett.
A szűrőrendszer segítségével kiválasztott áru színképe a listaoldalon a fazon mellett a jobb alsó sarokban jelenik meg, amennyiben nincs róla egyedi kép.
2. A Kosárba helyezés, a kosárban lévő Áruk
Csak a raktáron lévő, vagy beszállítói illetve gyári raktárról biztosan szállítható áruk mellett található zöld kosár. Az elérhetőségi státuszról a zöld kosár mellett találhat további információt.
Az Áru kiválasztása után Ön a zöld kosár gombra kattintva helyezhet - tetszőleges számú - árut a kosárba anélkül, hogy ezzel Önnek vásárlási- vagy fizetési kötelezettsége keletkezne, mivel a kosárba helyezés nem minősül ajánlattételnek.
Javasoljuk, hogy akkor is helyezze a kosárba a árut, ha nem biztos abban, hogy az adott árut meg kívánja vásárolni, mert ezzel az Ön számára egy kattintással áttekinthetővé válik, hogy az adott pillanatban melyek az Ön által kiválasztott Áruk, és azokat egy képernyőn megjelenítve tudja megtekinteni és összehasonlítani. A Kosár tartalma a megrendelés véglegesítéséig – a Megrendelem gomb megnyomásáig – szabadon módosítható, a kosárból tetszés szerinti áruk eltávolíthatók, a kosárba tetszés szerint újabb áruk helyezhetők, illetve a kívánt darabszám megváltoztatható.
3. A Kosár megtekintése
A virtuális kosár a menüsáv felett a jobb oldalon mindig látható, és mutatja, hány darab Áru van a kosárban.
A virtuális kosárra kattintva bármikor eljuthat a Kosár tartalma oldalra, ahol ellenőrizheti, megváltoztathatja annak tartalmát.
A Vásárlás gombra kattintva a kosár tartalmát szintén ellenőrizheti, megváltoztathatja, kötelezettség nélkül A kosár tartalmának módosítása gombra kattintva.
4. Vásárlási és vásárlói adatok megadása
Kupon kód
Ha Önnek kedvezményre jogosító Kupon kódja van, akkor azt itt kell beírni, majd a Módosít gombra kattintva láthatja a kedvezménnyel módosított Fizetendő összegeket.
A Kupon kódokat a már Akciós (piros Ár) áruk esetében nem lehet felhasználni. A Kupon kód az áru eredeti árából érvényesíti a kedvezményt azoknál az áruknál, amelyeknek speciális, un. Internetes ára is van.
Átvétel módja
Az Átvétel módjánál kiválaszthatja, hogy Személyesen, ÜGYFÉLSZOLGÁLATI IDŐBEN veszi át a árut (árukat), vagy Kiszállítást igényel.
Kiszállításnál választhat, hogy melyik logisztikai szolgáltatót kívánja erre a célra igénybe venni, valamint kiválaszthatja, hogy házhoz kéri a csomagot, vagy un. csomagpontra.
Felhasználói adatok, Átvételi adatok, Számlázási adatok megadása, A számlázás típusa
A vásárlás véglegesítéséhez szükséges adatok kitöltése: a Személyes adatokat, Szállításra, Számlázásra vonatkozó adatokat kell megadni.
A rendeléshez kötelezően kitöltendő adatokat piros csillag jelzi. Azok megadása nélkül a Megrendelés nem véglegesíthető.
A csillagozott adatok megadása az ajánlatának, rendelésének feldolgozásához, további ügyintézéséhez feltétlen szükségesek. Ezen adatok kezeléséről a Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató-ban olvashat.
Fizetési mód
A fizetési feltételek: a megrendelt áruk kifizethetők az interneten keresztül bankkártyával, banki átutalással (előre utalás) vagy kiszállítás esetén készpénzben (vagy bankkártyával - ha a futárnál vagy a csomagponton/automatánál ez lehetséges) az áru átvételekor a futárnál (utánvéttel).
Személyes átvétel esetén bankkártyás vagy készpénzes fizetési lehetőségek közül választhat az átvételkor az üzleteinkben. Megrendeléskor az átutalást is választhatja az internetes bankkártyás fizetésen túl. Ebben az esetben az utalás beérkezése után adjuk át személyesen a megrendelt árut (árukat) a megjelölt üzletben.
Felhívjuk figyelmét, hogy Kiszállítás esetén a 200000 Ft bruttó rendelési összeg felett utánvétes fizetési módot NEM tudja kiválasztani! Ez esetben kérjük, válassza a banki átutalás vagy a bankkártyás fizetési módokat. Magyarországon kívüli átvétel esetén az utánvétes fizetést nem tesszük lehetővé.
Megjegyzés
A rendeléshez kapcsolódó speciális megjegyzés, kívánság rögzítésére itt nyílik lehetőség.
Összefoglalás
Az összefoglalásban áttekintheti megrendelését, további lehetősége van az adatok és Áru(k) további változtatására.
5. A megrendelés véglegesítése (ajánlattétel)
Az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) és a Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató elolvasása és elfogadása után tudja a rendelését véglegesíteni.
Itt lehetősége nyílik a megadott adataival feliratkozni hírlevelünkre is.
Amennyiben Ön meggyőződött arról, hogy a kosár tartalma megfelel az Ön által megrendelni kívánt Áruknak, valamint az Ön adatai helyesen szerepelnek, úgy a Megrendelem gombra kattintva zárhatja le megrendelését. A honlapon közölt információk nem minősülnek az Eladó részéről szerződés megkötésére vonatkozó ajánlatnak. A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó megrendelések esetén Ön minősül ajánlattevőnek.
Ön a Megrendelem gomb megnyomásával kifejezetten tudomásul veszi, hogy ajánlatát megtettnek kell tekinteni, és nyilatkozata – az Eladó jelen ÁSZF szerinti visszaigazolása esetén - fizetési kötelezettséget von maga után. Önt az ajánlata 48 órás időtartamban köti. Amennyiben az Ön ajánlatát a jelen általános szerződési feltételek szerint 48 órán belül nem igazolja vissza az Eladó, Ön mentesül az ajánlati kötöttsége alól.
A Megrendelem gomb megnyomása után egy összefoglaló oldal nyílik meg a vásárlásának az adataival, amelyben ha hibát tapasztal, vagy bármin változtatna, kérjük jelezze ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON.
Általunk tapasztalt hibásan megadott e-mail cím esetén munkatársunk telefonos egyeztetést fog megpróbálni. Ha semmilyen módon nem sikerül a rendelésről visszaigazolást küldenünk az adatok helytelensége miatt, akkor a rendelést 48 óra elteltével töröljük.
Amennyiben a bankkártyás fizetést választotta, a CIB BANK ZRT. (honlapunk Bankkártyás fizetési szolgáltatója) oldala nyílik meg (CIB BANK tájékoztató elérhető ITT), ahol biztonságosan végrehajthatja a bankkártyás fizetést.
A következő kártyákkal lehet fizetni: Mastercard, Visa, Visa Electron (amennyiben a kártya kibocsátója engedélyezi). Kártyás fizetés esetén a megrendelés házhozszállítását a fizetési tranzakció lezárását követően kezdjük meg. A kártyás fizetés a CIB Bank biztonságos szerverén keresztül történik, a CIB bank fizetési oldalán, mely automatikusan
jelenik meg a megrendelés jóváhagyását követően. A szükséges bankkártya adatok bevitele után a Fizetés gombra kattintva a fizetés végrehajtásra kerül. A fizetés megtörténtéről a rendszer visszaigazolást küld, majd visszairányítja a megrendelőt a webáruházba, ahol a fizetésről szintén visszaigazolást kap.
6. Rendelés feldolgozása, a szerződés létrejötte
A rendelések feldolgozása két lépcsőben történik. Önnek bármilyen időpontban lehetősége van a megrendelés leadására. A rendelésről először egy automata visszajelzést kap, ami csak annak tényét rögzíti, hogy az Ön megrendelése a honlapon keresztül megérkezett, de ez a visszaigazolás nem minősül az Ön ajánlata elfogadásának. Ebben az e-mailben minden Ön által megadott adatot megtalál a rendelésére vonatkozóan.
Amennyiben Ön azt észleli, hogy az automata visszaigazoló e-mail értesítés az Ön adatait tévesen tartalmazza, úgy Ön köteles ennek tényét – a helyes adatok megadásával egyidejűleg – velünk e-mail útján haladéktalanul közölni. Amennyiben Ön a megrendelésétől számított 24 órán belül nem kapja meg az automata visszaigazoló e-mailt, úgy kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot, mert elképzelhető, hogy megrendelése technikai okok miatt nem érkezett meg rendszerünkbe.
Az Eladó az Ön ajánlatának elküldését követően munkanapon belül vagy a következő munkanapon egy második e-mail útján visszaigazolja az Ön ajánlatát. A szerződés akkor jön létre, amikor az Eladó által küldött visszaigazoló email az Ön számára a levelezőrendszerében hozzáférhetővé válik (Rendelés visszaigazolás).
7. Adatbeviteli hibák javításának lehetőségei - Felelősség a megadott adatok valóságáért
A Megrendelés rögzítése előtt
A Megrendelem gomb lenyomásáig a kosár tartalmát szabadon változtathatja. A kiválasztott árut (árukat) az áru neve mellett található piros keretes X gombra kattintva törölheti gyorsan a kosárból, vagy a részletes KOSÁR nézetben a Törlés alatt található "kuka" ikonra kattintva. Ugyanitt a kiválasztott áru mennyiségét + - gombokkal, vagy a mennyiség beírásával változtathatja meg. A Vásárlás gombra való kattintás után is megváltoztathatja a kosár tartalmát, "A kosár tartalmának módosítása" gombra való kattintás után. Ilyenkor a változtatás után a Változtatások rögzítése gombra kell kattintani a változtatások érvényesítéséhez.
A VÁSÁRLÁS oldalon bármely további megadott adatot szabadon megváltoztathat, törölhet, az Összefoglalás oldalon amennyiben hibát tapasztal, még visszaléphet, szabadon változtathat az Áru(ko)n és az adatokon. Az adatok "Elolvastam és elfogadom az Általános Szerződési Feltételeket és az Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztatót." kipipálása és a Megrendelem gombra való kattintás után kerülnek a rendszerben rögzítésre.
A Megrendelés rögzítése után
Az e-mail címre jelezheti, ha
-a megrendelés automata visszaigazolásában hibát észlel
-nem érkezett meg a rendelés leadásának visszaigazolása a megadott e-mail fiókjába
-Áru(k)-kal, mennyiséggel, Szállítási móddal, Fizetési móddal, megadott Szállítási, számlázási adatokkal kapcsolatos változtatást szeretne a rögzített megrendeléssel kapcsolatban
-Ön ilyenkor is már gyakorolhatja elállási jogát
Az e-mailt és a változtatásokat 1 munkanapon belül visszaigazoljuk, végrehajtjuk!
Felhívjuk a figyelmét, hogy az Ön felelőssége, hogy az Ön által megadott adatok pontosan kerüljenek bevitelre, hiszen az Ön által megadott adatok alapján kerül számlázásra, illetve szállításra az Áru. Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a rosszul megadott e-mail cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége a visszaigazolás kézbesítésének hiányát eredményezheti és meggátolhatja a szerződés létrejöttét.
Általunk tapasztalt hibásan megadott e-mail cím esetén munkatársunk telefonos egyeztetést fog megpróbálni. Ha semmilyen módon nem sikerül a rendelésről visszaigazolást küldenünk az adatok helytelensége miatt, akkor a rendelést 48 óra elteltével töröljük.
8. Kommunikáció, nyomonkövetés
A rendelésének státuszáról folyamatosan e-mailben tájékoztatjuk: visszaigazoljuk a feldolgozást, a várható kiszállítást, a csomagolást, a számla elkészültét (a számla képét e-mailben is elküldjük), a szállítást, a csomag nyomonkövethetőségét. Amennyiben a személyes átvételt választotta, e-mail-ben tájékoztatjuk az áru átvételi lehetőségéről. Ha a visszaigazolások nem jelennek meg az e-mail fiókjában, kérjük, nézze meg a "spam" vagy "kéretlen" mappát is a levelezőrendszerében.
A visszaigazolások kimenő e-mail címe: . Amennyiben a nevünkben kapott levélben nem ez az e-mail cím szerepel, kérjük jelezze azt az ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON, és semmiképpen NE NYISSA MEG a csatolmány(oka)t.
9. A megrendelt Áru(k) átvétele
Személyes átvétel
Az átvétel lehetőségéről e-mailben tájékoztatást küldünk.
Ezután az Áru a megadott Üzletünkben várja minden tartozékával (amennyiben átutalással (előre utalás) vagy bankkártyával a webáruházban kifizette az Áru(ka)t, akkor a már kiállított számlát is mellékeljük).
A garanciajegyeket, a regisztrációt csak az Ön jóváhagyása, az Áru élőben való megtekintése, ellenőrzése után érvényesítjük. Személyes elállás, nem tetszés esetén a már kifizetett összeget megegyezés szerint levásárolhatja, viszautaljuk, vagy (előre egyeztetett időpontban) készpénzben visszaadjuk a megfelelő számviteli szabályok szerint.
Kiszállítás
A megrendelt Áru(ka)t a futárszolgálat munkatársától, vagy választása szerint csomagautomatából veheti át. Utánvétes fizetés esetén a csomagot a futárszolgálat csakis a pénzügyi rendezés után fogja a csomagot átadni.
Kérjük, a csomagot csak sértetlen állapotban vegye át!
A csomag kibontása után egy külön lezárt borítékban találja meg a számlát és az Áru(k)hoz tartozó érvényesített dokumentumokat.
Az Áru(ka)t biztonságos csomagolással látjuk el, ezeket távolítsa el. Kérjük, az Áruval és tartozékaival bánjon kíméletesen.
A legkisebb problémát vagy kérdést is kérjük, jelezze ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON.
Át nem vett csomagok esetén követett eljárásrend
Amennyiben a Vásárló nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott Árut és a jogszabályokban biztosított indoklás nélküli 14 napon belüli elállási szándékát sem jelzi az Eladó felé, megszegi az Eladóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az Áru átvétele és ezzel az Eladó teljesítésének elfogadása. Ebben az esetben Eladó megkísérli az Áru ismételt kiszállítását, amennyiben ezt Vásárlóval egyeztetni tudja, de az ismételt kiszállítást szállítási díj fizetéséhez kötheti. Amennyiben az ismételt kiszállítás sikertelen, vagy azt nem lehet a Vásárlóval egyeztetni, mert a Vásárló megtagadja az együttműködést, Eladó jogosult a Vásárlóval kötött szerződést a szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondani és a sikertelen ki és visszaszállítás költségét kötbérként érvényesíteni Vásárló felé. Felek a szerződés felmondására elfogadják a Vásárló által a rendeléskor használt email-t, mint kommunikációs forma használatát és rögzítik, hogy a felmondás közlésének időpontja az az időpont, amikor a felmondó levél a Vásárló email fiókjában hozzáférhetővé válik.
Az űrlapok segítségével Ön egy meghatározott témával kapcsolatos igényét, érdeklődését, ajánlatkérését, ügyintézést közvetíthet cégünk felé.
A kapcsolatfelvétellel Önt kötelezettség nem terheli.
1. Az űrlap kitöltése
Kérjük precízen töltse ki az űrlapot, válaszoljon az űrlapon feltett kérdésekre, hogy kérését minél rugalmasabban tudjuk teljesíteni.
Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a rosszul megadott e-mail cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége meggátolhatja a kérés teljesítését.
2. Az űrlap elküldése
A Küldés gomb megnyomása előtt:
A megadott személyes adatait online igény, érdeklődés, ajánlatkérés, ügyintézés során kezeljük, így minden űrlap csak akkor kerül beküldésre cégünkhöz (azaz a Küldés gombot akkor tudja megnyomni), ha Ön Az Általános Szerződési Feltételeket (ÁSZF) és a Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztatót elolvasasta és elfogadta.
Az űrlapoknál informatikai biztonsági okokból egy "Kérjük, írja ide a képen látható karaktereket:" mezőt is ki kell tölteni a Küldés gomb megnyomása előtt.
3. Automata visszajelzés e-mail az űrlap elküldéséről
Az űrlap elküldéséről először egy automata visszajelzést kap, ami csak annak tényét rögzíti, hogy az Ön által honlapon keresztül kitöltött űrlap megérkezett. Ebben az e-mailben minden Ön által megadott adatot megtalál. Amennyiben Ön azt észleli, hogy az automata visszajelző e-mail értesítés az Ön adatait tévesen tartalmazza, kérjük, az e-mail címre jelezze azt.
4. Az űrlap feldolgozása
Általunk tapasztalt hibásan megadott e-mail cím esetén munkatársunk telefonos egyeztetést fog megpróbálni. Ha semmilyen módon nem sikerül Önnel felvenni a kapcsolatot az adatok helytelensége miatt, akkor az igénnyel nem foglalkozunk tovább.
Az Elállási/felmondási nyilatkozat űrlapon történő megtétele valamint a Jótállási igény űrlapon történő bejelentése esetén 1 munkanapon belül elküldjük a visszaigazolást, és a további információkat az Ön által megadott e-mail címre.
5. Ajánlat vagy a cég válasza
Igény, érdeklődés, ajánlatkérés esetén cégünk az Ön által megadott e-mail címre 1-2 munkanapon belül megküldi Ajánlatát, válaszát.
Az Ajánlat tartalmazza
-a Áru(k) vagy a Szolgáltatás vállalási árát,
-a választható lehetséges szállítási módokat,
-választható átvételi lehetőségeket,
-a választható fizetési módokat,
-a várható teljesítési időt az ajánlat elfogadása után,
-az Ajánlat érvényességét,
-szerviz szolgáltatás esetén speciális tájékoztatást az ajánlati ár (Vállalási ár) és a vállalás lehetséges változásáról, annak lehetséges okairól,
-szerviz szolgáltatás esetén a Dolog (eszköz) szervizünkbe jutásának lehetőségeiről.
Az Ajánlatban található információk alapján Ön Elfogadhatja, vagy Elutasíthatja azt. Az Ajánlat érvényességének lejárta után azt Elutasítottnak tekintjük, lezárjuk.
Az Ajánlatban szereplő, még hiányzó, áttekintendő, javítandó további adatokat csak az Ajánlat elfogadása esetén töltse ki! Feltétlen figyeljen azok helyességére!
Ezek az adatok a Számlázásra, Átvétel módjára, Fizetés módjára vonatkoznak.
Felhívjuk a figyelmét, hogy az Ön felelőssége, hogy az Ön által megadott adatok pontosan kerüljenek bevitelre, hiszen az Ön által megadott adatok alapján kerül számlázásra, illetve szállításra az Áru. Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a rosszul megadott e-mail cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége a visszaigazolás kézbesítésének hiányát eredményezheti és meggátolhatja a szerződés létrejöttét. Felhívjuk figyelmét, hogy Ön az online Ajánlat elfogadását csakis e-mailben teheti meg. Bármley további megjegyzését, kérését is ebben az e-mailben rögzítheti.
6. Ajánlatból Rendelés, Szerződés
Az Ajánlatból az Ön egyértelmű Elfogadásával Áru(k) esetén Rendelés, szolgáltatás igénylés esetén Előjegyzett szerviz lesz.
Az Eladó az Ön elfogadásának elküldését követően munkanapon belül vagy a következő munkanapon e-mail útján visszaigazolja az Ön elfogadott ajánlatát (Rendelés visszaigazolás vagy Szerviz). A szerződés akkor jön létre, amikor az Eladó által küldött visszaigazoló email az Ön számára a levelezőrendszerében hozzáférhetővé válik (Rendelés visszaigazolás vagy Szerviz).
7. Adatbeviteli hibák javításának lehetőségei - az Ön további jogai
Az e-mail címre jelezheti, ha
-nem érkezett meg a rendelés leadásának visszaigazolása a megadott e-mail fiókjába
-Áruval, mennyiséggel, Szállítási móddal, Fizetési móddal, megadott Szállítási, számlázási adatokkal kapcsolatos változtatást szeretne a visszaigazolt megrendeléssel kapcsolatban
-Ön ilyenkor is már gyakorolhatja elállási jogát
Az e-mailt és a változtatásokat 1 munkanapon belül visszaigazoljuk, végrehajtjuk!
8. Kommunikáció, nyomonkövetés
Áru(k) rendelése esetén
A rendelésének státuszáról e-mailben tájékoztatjuk. Beérkezéskor tájékoztatjuk az Áru átvételi lehetőségéről, vagy ha Kiszállítást választott, tájékoztatást küldünk az Áru beérkezéséről, és jóváhagyást kérünk a csomag küldéséhez. A csomag nyomonkövethetőségét is biztosítjuk.
Ha a visszaigazolások nem jelennek meg az e-mail fiókjában, kérjük, nézze meg a "spam" vagy "kéretlen" mappát is a levelezőrendszerében.
A visszaigazolások kimenő e-mail címe: . Amennyiben a nevünkben kapott levélben nem ez az e-mail cím szerepel, kérjük jelezze azt az ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON, és semmiképpen NE NYISSA MEG a csatolmány(oka)t.
Szolgáltatás igénybevétele esetén
A szerviz előjegyzésénék visszaigazolásáról küldött e-mail-lel egyidejűleg, egy külön e-mailben küldjük az Ön szervizére vonatkozó egyedi kódot. A szerviz státuszkövetésnél ezt a kódot kell használnia. Itt dátumok és személyes adatoktól mentesen
-a szerviz aktuális percre-kész státuszáról tájékozódhat,
-képeket láthat a folyamatról,
-a szakember megjegyzéseit elolvashatja,
-az elvégzett vagy elvégzendő feladatok státuszát követheti,
-a felhasznált vagy felhasználandó alkatrészeket is láthatja.
A szolgáltatás elkészültekor tájékoztatást küldünk. Ön a Készre jelentés után személyesen bármikor átveheti a szervizét, vagy a Készre jelentést követő munkanaptól a következő linken kiválaszthatja a Fizetési módot és az Átvétel módját: www.orak.hu/szervizatvetel.html
9. A megrendelt Áru(k), szervizelt Dolgok (eszközök) átvétele
Személyes átvétel
Az átvétel lehetőségéről e-mailben tájékoztatást küldünk.
Ezután az Áru a megadott Üzletünkben várja minden tartozékával (amennyiben átutalással (előre utalás) vagy bankkártyával a webáruházban kifizette az Áru(ka)t, akkor a már kiállított számlát is mellékeljük).
A garanciajegyeket, a regisztrációt csak az Ön jóváhagyása, az Áru élőben való megtekintése, ellenőrzése után érvényesítjük. Személyes elállás, nem tetszés esetén a már kifizetett összeget megegyezés szerint levásárolhatja, viszautaljuk, vagy (előre egyeztetett időpontban) készpénzben visszaadjuk a megfelelő számviteli szabályok szerint.
Kiszállítás
A megrendelt Áru(ka)t a futárszolgálat munkatársától, vagy választása szerint csomagautomatából veheti át. Utánvétes fizetés esetén a csomagot a futárszolgálat csakis a pénzügyi rendezés után fogja a csomagot átadni.
Kérjük, a csomagot csak sértetlen állapotban vegye át!
A csomag kibontása után egy külön lezárt borítékban találja meg a számlát és az Áru(k)hoz tartozó érvényesített dokumentumokat.
Az Áru(ka)t biztonságos csomagolással látjuk el, ezeket távolítsa el. Kérjük, az Áruval és tartozékaival bánjon kíméletesen.
A legkisebb problémát vagy kérdést is kérjük, jelezze ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON.
Át nem vett csomagok esetén követett eljárásrend
Amennyiben a Vásárló nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott Árut és a jogszabályokban biztosított indoklás nélküli 14 napon belüli elállási szándékát sem jelzi az Eladó felé, megszegi az Eladóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az Áru átvétele és ezzel az Eladó teljesítésének elfogadása. Ebben az esetben Eladó megkísérli az Áru ismételt kiszállítását, amennyiben ezt Vásárlóval egyeztetni tudja, de az ismételt kiszállítást szállítási díj fizetéséhez kötheti. Amennyiben az ismételt kiszállítás sikertelen, vagy azt nem lehet a Vásárlóval egyeztetni, mert a Vásárló megtagadja az együttműködést, Eladó jogosult a Vásárlóval kötött szerződést a szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondani és a sikertelen ki és visszaszállítás költségét kötbérként érvényesíteni Vásárló felé. Felek a szerződés felmondására elfogadják a Vásárló által a rendeléskor használt email-t, mint kommunikációs forma használatát és rögzítik, hogy a felmondás közlésének időpontja az az időpont, amikor a felmondó levél a Vásárló email fiókjában hozzáférhetővé válik.
A kiszállítás 20000 Ft bruttó rendelési érték és az felett Magyarországra INGYENES!
A részletes kiszállítási díjszabásunk a következő linken található: www.orak.hu/szallitasikoltseg.html
Személyes átvétel
A megrendelt Árut személyesen is átveheti üzleteinkben.
Kiszállítás házhoz Express One futárszolgálattal
A csomagot az Express One futárszolgálat szállítja ki. Bővebb információ, csomagkövetés: tracking.expressone.hu
Kiszállítás csomagpontra -OMV-Packeta-AlzaBox- (Express One)
Csomagpont hálózat országszerte több mint 1500 csomagponttal.
A feladást követő 24 órán belül csomagpontra történő szállítás munkanapokon.
Csomagponttól függően bankkártyás és készpénzes fizetési lehetőség utánvét beszedés esetén.
Fontos: A csomagpontokon a csomag csomagpontra érkezéséről szóló értesítést követően 48 órán keresztül vehető át!
Kiszállítás házhoz MPL futárszolgálattal
Kényelmes és egyszerű csomagátvételi lehetőség. Fizethet bankkártyával vagy készpénzzel.
Országos lefedettség.
Kétszeri kézbesítési kísérlet MPL Üzleti csomag esetén, amelyet az alapdíj tartalmaz.
Bővebb info: www.posta.hu/kuldemeny_erkezese/haznal_torteno_csomagkezbesites
Kiszállítás PostaPontra, Partner PostaPontra -MOL-coop-MediaMarkt-
Postára feladott / Postán maradó küldemény esetén a feladott küldemények átvétele a posták teljes nyitvatartási idejében, akár hétvégén is lehetséges!
A Partner PostaPontra címzett küldeményeket töltőállomásokon és partnereink üzleteiben tudják átvenni a címzettek, közel 300 átvételi helyszínen.
A Csomagautomaták lényegében egy képernyővel ellátott kezelőfelületből és különböző méretű rekeszekből állnak, amelyek a csomagokat rejtik. A Csomagautomatáknál az átvétel gyors - a kapott kód és telefonszámunk megadásával máris hozzáférünk rendelésünkhöz.
Csomagautomaták a hét minden napján, 0-24 órában hozzáférhetők. A címzettnek 2 munkanap áll a rendelkezésére, hogy a csomagját a neki megfelelő időpontban átvegye. Az átvételi határidő után az át nem vett küldeményt beszállítjuk az automatához tartozó postára, ahol további átvételi lehetőséget biztosítunk a címzett részére.
Bővebb infó: www.posta.hu/csomagautomata
Kiszállítás FedEx futárszolgálattal
EU-n kívüli kiszállításnál.
A megrendelésre vonatkozóan az általános teljesítési határidő a rendelés visszaigazolásától számított legfeljebb 30 nap. Az Eladó késedelme esetén a Vevő jogosult póthatáridőt tűzni. Ha az Eladó a póthatáridőn belül nem teljesít, a Vevő jogosult a szerződéstől elállni. Az egyes szállítási módoknál az általános teljesítési határidőtől esetlegesen eltérő szállítási határidőt minden esetben jelezzük.
Amennyiben Ön korábban már úgy rendelt Árut, hogy azt a kiszállítás során nem vette át (ide nem értve azt az esetet, amikor elállási jogával élt), vagy az Áru "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza az eladóhoz, az Eladó a megrendelés teljesítését a vételár és a szállítási költségek előre történő megfizetéséhez köti.
Az Eladó visszatarthatja az Áru átadását, ameddig nem győződik meg arról, hogy az Áru árának kifizetése sikeresen megtörtént az elektronikus fizetési megoldás használatával (ideértve azt az esetet is, amikor az átutalással fizetett Áru esetén Vásárló a tagállama szerinti pénznemben utalja el a vételárat és az átváltás, valamint a banki jutalékok, költségek miatt az Eladó nem kapja meg teljes mértékben a vételár és a szállítási díj összegét). Amennyiben az Áru ára nem került teljes mértékben kifizetésre, az Eladó a vételár kiegészítésére hívhatja fel a Vásárlót.
Az Eladó nem különbözteti meg a Honlap használatával Magyarország területén és az azon kívül az Európai Unió területén belüli vásárlókat. A jelen ÁSZF eltérő rendelkezése hiányában az Eladó Magyarország területén biztosítja a megrendelt Áru(k) kiszállítását/átvételét.
A Magyarországon kívüli vásárlásra is jelen ÁSZF rendelkezései az irányadók azzal, hogy a vonatkozó rendelet előírásai alapján jelen pont értelmezésében vevőnek az a fogyasztó minősül, aki valamely tagállam állampolgára, vagy valamely tagállamban lakóhellyel rendelkezik, vagy az a vállalkozás, amely valamely tagállamban letelepedési hellyel rendelkezik, és az Európai Unión belül kizárólag végfelhasználás céljából vásárol árut vagy vesz igénybe szolgáltatást, vagy ilyen szándékkal jár el. Fogyasztónak az a természetes személy minősül, aki olyan célból jár el, amely kívül esik kereskedelmi, ipari, kézműipari vagy szakmai tevékenysége körén.
A kommunikáció és a vásárlás nyelve elsősorban a magyar nyelv, Eladó nem köteles a vásárló tagállami szerinti nyelven kommunikálni Vásárlóval.
Az Eladó nem köteles megfeleljen a Vásárló tagállama szerinti nemzeti jogban az érintett Áruval kapcsolatban meghatározott szerződésen kívüli követelményeknek, például címkézési vagy ágazatspecifikus követelményeknek, vagy hogy tájékoztassa a Vásárlót ezekről a követelményekről.
Az Eladó eltérő rendelkezése hiányában Magyarországi ÁFÁ-t alkalmazza minden Áru esetében.
Vásárló a jelen ÁSZF szerint élhet jogérvényesítési lehetőségeivel.
Elektronikus fizetési megoldás alkalmazása esetén a fizetés az Eladó által meghatározott pénznemben valósul meg,
Az Eladó visszatarthatja a Áru átadását ameddig nem győződik meg arról, hogy az Áru árának és a szállítási díjnak kifizetése sikeresen és maradéktalanul megtörtént az elektronikus fizetési megoldás használatával (ideértve azt az esetet is, amikor az átutalással fizetett Áru esetén Vásárló a tagállama szerinti pénznemben utalja el a vételárat (szállítási díjat) és az átváltás, valamint a banki jutalékok, költségek miatt Eladó nem kapja meg teljes mértékben a vételár összegét). Amennyiben az Áru ára nem került teljes mértékben kifizetésre, az Eladó a vételár kiegészítésére hívhatja fel a Vásárlót.
Az Eladó az Áru átadása érdekében a magyar vásárlókat megillető átadási lehetőségeket biztosítja a nem magyarországi vásárlóknak is.
Amennyiben a Vásárló az ÁSZF szerint kérheti az Áru szállítását Magyarország területére, vagy bármely más Európai Uniós tagállam területére, ezt kérheti a nem magyarországi vásárló is bármely az ÁSZF-ben megjelölt szállítási módon.
Amennyiben a Vásárló az ÁSZF szerint választhatja az Áru személyes átvételét az Eladónál, ezzel élhet a nem magyarországi vásárló is.
Egyebekben a Vásárló kérheti, hogy az Áru szállítását saját költségén oldhassa meg külföldre. Magyar vásárlót ez a jog nem illet meg.
Az Eladó a szállítási díj megfizetését követően teljesíti a megrendelést, amennyiben Vásárló a szállítási díjat nem fizeti meg Eladó számára, vagy a saját szállítást nem oldja meg az előre egyezetetett időpontig, Eladó a szerződést felmondja és az előre megfizetett vételárat visszafizeti a Vásárló számára.
Amikor Ön egy karóra terméket vásárol tőlünk, azt minden esetben a gyári tartozékaival együtt hozzuk forgalomba. A gyári tartozékok listáját minden esetben rendelkezésre bocsájtjuk a POS blokkon, vagy a Szállítólevélen.
A gyártók és a cégünk folyamatosan dolgozik a termékhamisítás mielőbbi visszaszorítása ellen. Ezt a munkát gyári számok rögzítésével, regisztrációs kártyákkal, és egyéb gyári és forgalomba hozatali regisztrációval erősítjük. A hamisítással foglalkozó cikkjeinkben részletesen leírjuk, hogyan élnek vissza a hamisítók és hamis óra kereskedők egy-egy gyári doboz, nemzetközi garanciakártya megszerzésével. Az Ön új kedvence értékállóságát nagyban növeli a gyári doboz, a regisztrációs kártyák megléte.
A karórák gyári doboza NEM csomagolás, hanem a termék tartozéka. Sok esetben kifejezetten csak egy bizonyos karórának a tartozéka a gyári díszdoboza (pl. limitált kiadás).
A regisztrációs (nemzetközi garanciakártya - eredetiség igazoló kártya) kártya a termék tartozéka.
A karóra termék: az un. termék + tartozékai (amelyek az általunk rendelkezésre bocsátott listán is szerepelnek) nem szétválaszthatók, elállás/felmondás vagy csere/visszavásárlás esetén azok hiánya vagy sérülései a karóra termék értékcsökkenését eredményezhetik. Kérjük Önöket, hogy fokozottan ügyeljenek a termék és tartozékai épségére legalább a kézhez vételt követő 14 napig.
A legtöbb karórát mindennapi viseletre, hosszú távra tervezték. Azokban különböző működési elvű apró szerkezetek biztosítják azt, hogy Ön mindig a megfelelően pontos időt tudja leolvasni róluk, és használhassa a karóra további funkcióit. A különféle működési elvű szerkezetek különféle pontossági kritériumáról a weboldalunkon, a bővebb információknál, valamint az órához tartozó használati útmutatóban olvashat. A tokozás ellenállóképességéről, a vízállóságról, annak kritériumairól, a szauna hatásairól ugyanitt tájékozódhat.
Az alábbi tanácsok nem csak a hosszú távú megelégedettséget szolgálják, hanem feltételei a rendeltetés szerű használatnak, azaz a jótállás érvényben maradásának is:
-NE tegye ki óráját szakszerűtlen szerelésnek
-NE vigye szaunába
-NE tesztelje erőszakkal a strapabírását
-NE hagyja az órát tartósan túl meleg környezetben (pl. nyáron a szélvédő alatt)
-NE használja/tárolja az órát mágneses mező közelében (hűtőszekrény, mágneses karkötő)
-NE hagyjon erős vegyszert (fertőtlenítő, hígító stb.) az órájára folyni
-NE forgassa a mutatókat a mutatók járásával ellentétesen több funkciós (pl. dátumos) óránál
-NE használja a naptár-gyorsváltást, ha a mutatók hajnal 4 és este 22 óra között vannak a számlapon
-NE állítsa az órát ill. ne nyomkodja a gombokat amikor azok vizesek
-NE hajtsa meg a szíjat (bőr, műanyag…) 90 foknál nagyobb szögben amikor befűzi a csatba
-NE hordja olyan szorosan az óraszíjat, hogy egy ujja legalább nem fér a szíj és a csuklója közé
A minden napi viselés alatt a karóra külsején kialakulhatnak kopások, karcok, külsérelmi nyomok. Ezek elkerülése érdekében érdemes a karórára "vigyázni".
Az, hogy a karóra külsőleg szép marad, elsősorban Önön múlik, bár vannak "karcolhatatlan" üvegek, tokok - ezeket az általunk forgalmazott óramárkák intenzíven használják - a karcolhatatlanság mindaddig tart csak, amíg egy keményebb anyaggal nem találkozik az addig karcolhatatlannak hitt anyag (például a zafír üveg akár egy ipari gyémánttal).
A külsérelmi nyomokat a mindennapi viselés okozza, ettől függetlenül a legtöbb óra működésében nem lesz semmi változás, és a vízállóságát is tartja.
Ahhoz, hogy mindez hosszú távon megmaradjon, és Önnek hosszú távon, a ragaszkodás kialakulásával még nagyobb örömet okozzon karórája, időnként karbantartást igényel a tok és a szerkezet is. Ezt mi szakemberek tervezett vagy kötelező karbantartásnak hívjuk, amely a hosszú távú működéshez elengedhetetlen.
A "kötelező" szerviz elkövetkeztének a jelei, ideje, karbantartási igénye:
Elemes (kvarc vezérlésű) szerkezet esetében: késés, megállás, bizonyos típusoknál beinduló merülés-jelző funkció 2-5 évente, de ha a viszonylag új karóra sokat állt raktárban, akár ezen belül is. Az ekkor esedékes karbantartási műveletsor egy apró része az "elemcsere". Átlagos időtartama 20-30 perc. A nálunk végzett műveletsor után az óra tulajdonosa a gyári vízállósági értékekkel, a gyári elvárható elemélettartammal kapja vissza a karóráját. Itt kell megjegyezni, hogy a szakszerűtlenül elvégzett un. "elemcsere" után a legtöbb esetben hosszú távú értékcsökkenés, a karóra élettartamának drasztikus csökkenése következhet be. A szakszerűtlenség előre megjósolható az olcsó és pár perces "elemcsere" címke alatt végzett műveleteknél.
Fényenergiát vagy mozgási energiát hasznosító akkus (kvarc vezérlésű) szerkezet esetében: mivel az akkumulátor élettartama akár 10-15 év is lehet, viszont a tok tömítésrendszere karbantartást igényel kb. 5 évente, ezért jobb, ha a beázást (esetleges párásodást) nem várja meg az ilyen órájával, hanem szigorúan legalább 5 évente egy tömítésrendszer felújítást, vízállósági helyreállítást kér a kijelölt szervizben, vagy nálunk. A művelet időtartama kb. 30 perc - 1 óra. Az akkumulátor cseréje minden 2. vagy 3. alkalommal történik meg. Minden esetben a gyári értékeknek megfelelő működéssel és vízállósággal kapja vissza tőlünk a karóráját.
Mechanikus (automata felhúzású vagy kézi felhúzós) szerkezet esetében: a megszokott (gyári leírás szerinti) pontosság megszokhatatlan mértékben kezd eltérni, ilyenkor, azaz kb. 5-7 évente válik szükségessé a karbantartás. A művelet időtartama szerkezettípustól függően 2-12 óra. A szerkezet működése a karbantartásunk után akár jobb, pontosabb is lehet, mint a gyári értékek, a vízállóság a gyári értékre lesz helyreállítva.
Egy-egy szakszerű karbantartás kimaradása, időben elhúzása a karóra helyreállíthatóságát veszélyezteti, drágíthatja.
A mechanikus működésű faliórák 10-15 évente igényelnek karbantartást a megfelelő működéshez, és a kopások elkerülése érdekében.
Az elemes (kvarc vezérlésű) szerkezettel működő fali- és asztali órák 1-2 évente elemcserét igényelnek, amely otthon, házilag is elvégezhető. Használja mindig a legtartósabb, márkás elemeket! A gyenge minőségű elemek "kifolyhatnak", savat ereszthetnek, amely az óra szerkezetét tönkreteheti.
Az órát tartsa tisztán, pormentesen, ne tegye ki nagy hőnek és gőznek. Ezzel hosszú távon karbantartás és javítás igénye nélkül kiszolgálja Önt.
Az óraszíj vizuális-esztétikai szempontból a karóra kb. két-harmad része, hosszasan érintkezik a bőrünkkel, valamint ennek állapotán múlik az óra biztonságos viselése is, így jelentős figyelemmel kell lennünk irányába.
ESZTÉTIKA/HIGIÉNIA
-az óraszíjat tartsuk tisztán, szépen
-a bőrszíjat langyos folyóvíz alatt tisztítsuk, puha törölközővel megtörölve
-a fémszíjakat, műanyag, vagy kaucsuk szíjakat gyenge folyékony tisztítószerrel (pl. mosogatószer), régi fogkefével tisztítsuk
-igényeljük az ultrahangos tisztítás szolgáltatást szervizünkben
-ha a szíj már kopott, cseréljük le
-a bevonatos (aranyozott, feketített stb.) fémszíjakat óvjuk meg a koptatástól (pl.: az asztal felületén súrlódik)
-a fehér vagy világos színű műanyagokat és bőrt a kopástól, erősen színezett ruházattól (ami megfoghatja) óvjuk!
BIZTONSÁG
-a használat során egyes részek elkopnak, elgörbülnek, ami természetes velejárója az óra viselésének, amit gondnokolnunk kell
-ellenőrizzük a szíjtartó füleket a toknál, ha görbült, vagy mozog, cseréltessük ki
-ha a csat könnyedén kapcsolódik, javíttassuk meg, vagy cseréltessük ki
-ha a bőr/műanyag/kaucsuk szíjon repedést találunk, cseréljük egy újra
-a tisztításhoz ne használjunk erős vegyszert, mert a színeket (aranyozás, színes bőrszíj stb.) megkoptatja, a bőrt, műanyagot tönkreteszi
A karóra gyűjtemény szakszerű tárolására alkalmasak a lezárható óratárolók, amelyek gardróbunk kiegészítői, vagy akár egyedi bútordarabok. Időnként ellenőrizze gyűjteménye működőképességét:
-a nem működő elemes, kvarc vezérlésű órákban cseréltessen elemet
-a mechanikus (kézi felhúzós, vagy automata felhúzású) karóráját járassa meg legalább két hetente, havonta
-a fényenergiát hasznosító szerkezettel működő (pl. Tough Solar, ECO-DRIVE) karóráját na hagyja az óratárolóban hónapokra, mert a sötétben tárolás csökkentheti az órában található akkumulátor élettartamát.
Az óratárolók funkcióval ellátott fajtái az óraforgatók, amelyek az automata órák működésben tartására szolgálnak, ha azt a tulajdonosa nem viseli. Így nem kell beállítani, miután a járástartalék végén megáll, valamint a mechanizmusban lévő kenőanyag mozgásban tartásával annak viszkozitása, sűrűsödése lassabban következik be.
Figyelem! Az automata karórák szerkezetének a felhúzott állapotban tartásának van egy ideális napi fordulatszáma, amelyet a kaliber (szerkezetszám) ismeretében megosztunk Önnel óraforgató vásárlásakor. Ha az automata órát "túlforgatjuk", azaz a teljes felhúzottság állapotában huzamosabb ideig van a szerkezet használva, az az automatikában károkat, kopást okoz, és az ellenkező hatást éri el, mint amire az óraforgatót kitalálták.
Ezeket a bútordarabokat anyaguk szerint tisztítsa, puha ronggyal, ecsettel. A vegyszereket lehetőség szerint a tisztításkor el kell kerülni.
Az elemes óraforgatókat csakis a legtartósabb márkás elemekkel használja!
A hálózatról működő óraforgatókat csakis a gyári adapterrel használja!
Cégünk 1998 óta üzemel a mai felállásban. Az alapokat 1942-től Nagyapám, idős Oláh Imre (1918-2013) és 1983-tól Édesapám, Bálint Péter (1948-2007) teremtette.
Szakmai tudásunkat órás szakmunkásképzőben (2 éves nappali képzés, elméleti szaktanár: Vályi Huba), Őseinktől, svájci tanfolyamokról, konzultációkról, előadásokról szereztük meg és szerezzük meg folyamatos továbbképzésekkel.
Műhelyünk felszereltsége világszínvonalú, a legmodernebb eszközökkel végezzük szolgáltatásainkat.
Szervizünk célja elsősorban a sok tízezer 1998 óta cégünk által értékesített "bálint óra" háttértámogatása, "support"-ja.
Kapacitásaink végesek, három “órás” szakember végzi a szolgáltatásokat, asszisztensek és diákok segedelmével:
Ifj. Bálint Péter (Specialitása: bonyolult sok funkciós kvarcórák, mechanikus karórák, karstopperek)
Bálintné Szlatinszki Krisztina (elsősorban részmunkák, kisebb javítások, elemszerelések, polírozások)
Bálint András (Marcalvárosi üzletben. Specialitása: mechanikus karórák, karstopperek)
Cégünkről bővebben ITT olvashat.
VÁLLALÁSI ALAPELVEK ÉS TUDNIVALÓK
1. Szerkezet szétszedésével járó un. KOMPLETT SZERVIZEK-et "bálint órák"-nál és 30 évnél fiatalabb közép, csúcs vagy luxus minőségi kategóriájú óráknál vállalunk.
2. Csak karórákat vállalunk javításra.
3. Garanciális javítást CSAK "bálint órák"-nál végzünk. Nem szerződtünk le semmilyen céggel.
4. Bármilyen óratok nyitásával járó művelet "bálint órák"-nál (akár “csak egy elemcsere” is) nem hivatalos szervizben, vagy nem cégünknél történő elvégeztetése a jótállás elvesztésével járhat.
5. CSAK olyan komplex és KOMPLETT szervizt vállalunk el, aminek az előre látható eredményére garanciát tudunk vállalni.
6. HAMIS márkajelzésű órákon SEMMILYEN műveletet nem végzünk, nem vállaljuk azokat.
7. KÍNAI konstrukciójú mechanikus (akár automata) órákon SEMMILYEN műveletet nem végzünk, nem vállaljuk azokat.
8. Szolgáltatásaink komplexek, magukba foglalnak minden műveletet (így a szükséges diagnosztikai méréseket is), ami szakmailag ahhoz szükséges, hogy garanciát tudjunk rájuk vállalni. Szolgáltatásaink nem szétválaszthatók!
9. Minden szervizt regisztrálunk, naplózunk a gondmentesség érdekében, nyomon követhetőséget biztosítunk, a dokumentációt átadjuk a megbízónak.
10. Vállalási időpontjaink változhatnak a javításhoz szükséges KÜLSŐ BESZÁLLÍTÓTÓL megrendelt alkatrészek esetén. A határidő változásáról tájékoztatást nyújtunk.
11. Átlagosan kb. 200 db karóra van átvett, előjegyzett vagy folyamatban státuszon javításra várva műhelyünkben, de a javítási határidőknél a "bálint óra" mindig a sor elejére kerül.
12. A szolgáltatásokat helyben végezzük. Hivatalos szervizbe ritkán, elsősorban jótállás alatt álló órákat küldünk. Hivatalos szervizbe való küldést kizárólag “bálint órák”-nál vállalunk.
13. Azonnali gyorsszervizt, megvárható “elemcserét” a pillanatnyi kapacitás alapján tudunk csak vállalni.
SZAKMAI ALAPELVEK
1. Az EREDETISÉGRE VALÓ TÖREKVÉS elve, azaz NEM FUSERÁLUNK, törekszünk az óra eredeti állapotának helyreállítására.
2. Nyommentességre törekedve dolgozunk ott is, ahol az óra tulajdonosa nem látja, nemhogy a hátlapnál!
3. MINDEN ÓRÁT megtisztítva, tisztán adunk vissza a megbízónak!
4. Azt, hogy mire van szüksége az órának, MI TUDJUK LEGJOBBAN!
5. Minden mozdulatunkkal arra törekszünk, hogy a lehető legritkábban látogassa meg szervizünket ugyanaz az óra. (Szervizünk garanciális rátája 0.5% alatt van.)
A SZOLGÁLTATÁS FOLYAMATA
A szolgáltatásainkról részletesen a Szolgáltatás menüpont alatt találhat információkat.
A szerviz átvétel előtt minden esetben megvizsgáljuk a Dolgot (eszközt). Óratok nyitásával járó műveletet átvétel előtti vizsgálatkor nem végzünk.
Az óratok nyitásával járó műveleteket és vizsgálatokat minden esetben fotóval rögzítjük a szervizrendszerünkbe.
A szerviz Átvétel előtt, és a szerviz teljesítése után is feltételezzük, hogy a Dolog (Eszköz) használatával kapcsolatos tudnivalókat a szervizelés előtt már ismerte a Megbízó.
A Tervezett kiadás bármely okból való változásáról a Megbízót értesítjük!
A szervizre átvett Dologról (eszközről) minden esetben Átvételi elismervényt adunk. Az Ön Személyes adatain kívül tartalmazza:
-A Bizonylatszámot
-A Tervezett kiadást
-Az Eszköz elnevezését, Azonosító számát, Állapotát
-A panaszt az Eszközzel kapcsolatban,
-A Vállalási árat
-A Listaárat
-Az Átvevő azonosítóját,
-Egyedi kódot a nyomonkövetéshez.
A szerviz státuszok:
Előjegyzett: Még nincs az óra átvéve, előzetesen megvizsgáltuk, időpontot adtunk a szervizre.
Előjegyzés jelentés elküldve: Jeleztük, hogy várjuk a Dolgot (eszközt) szervizünkbe.
Átvett: A Dolgot (eszközt) átvettük, de még nem kezdtük el a szolgáltatást.
Folyamatban: A munka folyamatban van.
Alkatrészre vár: A munka folyamatban van, de alkatrész rendelésre volt szükség annak befejezéséhez.
Hivatalos márkaszervizbe küldve: Szerviz partnerünkhöz küldtük az Átvett szervizt, a munkát Ők végzik el (pl. jótállási időn belüli panasz esetén).
Kész, tesztelés alatt: A szerviz elkészült, még teszteljük, hogy minden rendben van-e. Ilyenkor még nem kiadható.
Kész, jelentés elküldve: Jeleztük, hogy a szerviz átvehető.
Kész, FIZETVE: A Készre jelentés után Ön online kifizette a Vállalási árat.
Lezárt: A Szervizt kiadtuk, teljesített.
2017 óta minden - Cégünk által végzett - szerviz nyomon követhető, képekkel. A Szervizekkel kapcsolatban komplex, egyedülálló tájékoztatást nyújtunk, a munkanaplók kivonata visszamenőlegesen a jogosult számára elérhető.
A Dolog (eszköz) szerviztörténetét (pl. mikor volt utoljára "elemcsere") az Átvételkor a rendszerben ellenőrizzük.
Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal!
A fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § szerint megilleti az indokolás nélküli elállás joga. A fogyasztó az elállási jogát
-Áru adásvételére irányuló szerződés esetén az Árunak,
-több Áru adásvételekor, ha az egyes Áruk szolgáltatása eltérő időpontban történik,az utoljára szolgáltatott Árunak,
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított határidőn belül gyakorolhatja, mely határidő 14 naptári nap.
A jelen pontban foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy az e pontban meghatározott elállási jogát a szerződés megkötésének napja és az Áru átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.
Ha a szerződés megkötésére a fogyasztó tett ajánlatot, a fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.
Elállási nyilatkozat, a fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jog gyakorlása
A fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §-ban biztosított jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján, vagy a honlapon is kitölthető nyilatkozat-minta felhasználásával gyakorolhatja. Az elállási/felmondási nyilatkozat ITT kitölthető.
Ha Ön elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán vagy elektronikus úton küldött levél útján) az alábbi címre: Győri Órás Bt. 9022 Győr, Jedlik Ányos u. 18., . A beérkezett elállási/felmondási nyilatkozatot haladéktalanul, de legkésőbb 24 órán belül visszaigazoljuk.
A fogyasztó elállási nyilatkozatának érvényessége
Az elállási jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát határidőn belül elküldi.
A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy az elállás jogát e rendelkezéssel összhangban gyakorolta.
Az Eladó a fogyasztó elállási nyilatkozatát annak megérkezését követően köteles elektronikus adathordozón visszaigazolni.
Az Eladó kötelezettségei a fogyasztó elállása esetén
Az Eladó visszatérítési kötelezettsége
Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, az Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket, így a szállítási díjat is. Felhívjuk a figyelmét, hogy ez a rendelkezés nem vonatkozik a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási mód választásával okozott többletköltségekre.
Az Eladó visszatérítési kötelezettségének módja
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén az Eladó a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján az Eladó a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti. A Fogyasztó által hibásan és/vagy pontatlanul megadott bankszámlaszám vagy postai cím következtében történő késedelem miatt az Eladó-t felelősség nem terheli.
Többletköltségek
Ha a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, az Eladó nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltségeket. Ilyen esetben a feltüntetett általános szállítási díjtételek erejéig áll fenn visszatérítési kötelezettségünk.
Visszatartási jog
Az Eladó mindaddig visszatarthatja a fogyasztónak visszajáró összeget, amíg a fogyasztó az Árut vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte. A kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Utánvéttel vagy portósan feladott küldeményeket nem áll módunkban elfogadni.
A fogyasztó kötelezettségei elállása vagy felmondása esetén
Az Áru visszaszolgáltatása
Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, köteles az Árut haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve az Eladónak vagy az Eladó által az Áru átvételére meghatalmazott személynek átadni. A visszaküldés határidőben teljesítettnek minősül, ha a fogyasztó az Árut a határidő lejárta előtt elküldi.
Az Áru visszaszolgáltatásával kapcsolatos közvetlen költségek viselése
A fogyasztó viseli az Áru visszaküldésének közvetlen költségét. Az Árut az Eladó címére kell visszaküldeni. Amennyiben az Eladó az Árut üzlethelyiségben is értékesíti, és a fogyasztó a vállalkozás üzlethelyiségében személyesen gyakorolja az elállási jogát, jogosult ezzel egyidejűleg az árut visszaadni a vállalkozásnak. Ha a fogyasztó a teljesítés megkezdését követően felmondja az üzlethelyiségen kívül vagy távollévők között kötött - szolgáltatás nyújtásra vonatkozó - szerződést, köteles a felmondás vállalkozással való közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat a vállalkozás számára megfizetni. A fogyasztó által arányosan fizetendő összeget a szerződésben megállapított ellenszolgáltatás adóval növelt teljes összege alapján kell megállapítani. Ha a fogyasztó bizonyítja, hogy az ily módon megállapított teljes összeg túlzottan magas, az arányos összeget a szerződés megszűnésének időpontjáig teljesített szolgáltatások piaci értéke alapján kell kiszámítani. Kérjük vegye figyelembe, hogy utánvéttel vagy portósan visszaküldött Árut nem áll módunkban átvenni.
Fogyasztó felelőssége az értékcsökkenésért
A fogyasztó az Áru jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel.
Amennyiben a vonatkozó jogszabályok szerint az elállási jog nem gyakorolható, vagy csak feltételekkel gyakorolható, a Vásárlót nem illeti meg a kipróbálási célú használat sem.
Az elállási jog az alábbi esetekben nem gyakorolható
Az Eladó kifejezetten felhívja az Ön figyelmét, hogy Ön nem gyakorolhatja elállási jogát a 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdésében foglalt esetekben:
-a szolgáltatás maradéktalan teljesítése után, azonban ha szerződés fizetési kötelezettséget keletkeztet a fogyasztó számára, jelen kivételi esetre csak akkor lehet hivatkozni, ha a teljesítés a fogyasztó kifejezett előzetes beleegyezésével és annak a fogyasztó általi tudomásulvételével kezdődött meg, hogy elveszíti elállási jogát, amint a vállalkozás maradéktalanul teljesítette a szerződést
-olyan Áru vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac vállalkozás által nem befolyásolható, az elállási jog gyakorlására meghatározott határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ
-olyan nem előre gyártott Áru esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan Áru esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak
-romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző Áru tekintetében
-olyan zárt csomagolású Áru tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza
-olyan Áru tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más Áruval
-olyan alkoholtartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor
-olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából
-lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta
-hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében, az előfizetéses szerződések kivételével
-nyilvános árverésen megkötött szerződések esetében
-lakáscélú szolgáltatás kivételével szállásnyújtásra irányuló szerződés, fuvarozás, személygépjármű-kölcsönzés, étkeztetés vagy szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatásra irányuló szerződés esetében, ha a szerződésben meghatározott teljesítési határnapot vagy határidőt kötöttek ki
-a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális tartalom tekintetében, ha az Eladó a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti az elállási jogát, továbbá a vállalkozás visszaigazolást küldött a fogyasztó részére.
A fogyasztói tájékoztató jelen pontja a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 11. § (5) bekezdése felhatalmazása alapján a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 3. számú melléklet figyelembevételével készült.
A Fogyasztói tájékoztató kizárólag fogyasztónak minősülő Vevőkre vonatkozik, a fogyasztónak nem minősülő vásárlóra vonatkozó szabályok külön fejezetben szerepelnek.
A szerződésszerű teljesítés követelményei fogyasztói szerződés esetében
A szerződésszerű teljesítés követelményei általánosan fogyasztói szerződés keretében eladott áruk és digitális elemet tartalmazó áruk esetében
Az Árunak és a teljesítésnek a teljesítés időpontjában meg kell felelnie a 373/2021. (VI.30.) Korm. rendeletben foglalt követelményeknek.
Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön a szerződés tárgyát képező Árunak
-meg kell felelnie a szerződésben foglalt leírásnak, mennyiségnek, minőségnek, típusnak, valamint rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott funkcionalitással, kompatibilitással, interoperabilitással és egyéb, a szerződés szerinti jellemzőkkel
-alkalmasnak kell lennie a fogyasztó által meghatározott bármely célra, amelyet a fogyasztó legkésőbb a szerződés megkötésekor az Eladó tudomására hozott, és amelyet az Eladó elfogadott
-rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott valamennyi tartozékkal, használati útmutatóval - ideértve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást, a telepítési utasítást, valamint az ügyfélszolgálati támogatást - és
-biztosítania kell a szerződésben meghatározott frissítéseket.
Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön - továbbá - a szerződés tárgyát képező Árunak
-alkalmasnak kell lennie azokra a célokra, amelyeket azonos típusú Áru esetén jogszabály, műszaki szabvány vagy műszaki szabvány hiányában az irányadó magatartási kódex előír
-rendelkeznie kell a Fogyasztó által észszerűen elvárható azon mennyiséggel, minőséggel, teljesítmény- és egyéb jellemzőkkel - különösen a funkcionalitás, a kompatibilitás, a hozzáférhetőség, a folyamatosság és a biztonságosság tekintetében -, amely azonos típusú Áru esetén szokásos, figyelembe véve az Eladó, annak képviselője vagy az értékesítési láncban részt vevő más személy az Áru konkrét tulajdonságaira vonatkozó nyilvános - különösen hirdetésben vagy címkén tett - kijelentését
-rendelkeznie kell a fogyasztó által észszerűen elvárható tartozékokkal és útmutatókkal - ideértve a csomagolást, illetve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást - és
-meg kell felelnie a vállalkozás által a szerződéskötést megelőzően mintaként, modellként bemutatott vagy próbaverzióként elérhetővé tett Áru tulajdonságainak, leírásának.
Az Árunak nem kell megfelelnie a fenti nyilvános kijelentésnek, ha az Eladó bizonyítja, hogy
-a nyilvános kijelentést nem ismerte, és azt nem is kellett ismernie
-a nyilvános kijelentést a szerződéskötés időpontjáig már megfelelő módon helyesbítették vagy
-a nyilvános kijelentés a jogosult szerződéskötési elhatározását nem befolyásolhatta.
Felelősségvállalás és felelősség kizárás
A hivatalos honlapjainkon, hivatalos közösségi oldalainkon megjelenített tartalmak a saját üzletszabályaink szerint értékesített és jövőben értékesítendő árukra vonatkoznak.
Az általunk közzétett információkra hivatkozva nem az általunk eladott használt vagy új Áruk tulajdonságaiért felelősséget nem vállalunk.
A cégünkön kívüli közösségi médiákban, közösségi csoportokban, blogokban, weboldalakon, webáruházakban megjelenő kereskedelmi és marketing szempontok alapján közzétett (sokszor találgatásokat, torz információkat, tévhiteket felelősségvállalás nélkül maguk után hagyó) írások, videók és ajánlások szakmaiságáért, hitelességéért SEMMILYEN FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALUNK, ezeket nem követjük.
Cégünk gyakrolatával és szakmai alapelveivel nem egyező szolgáltatásokat nem nyújtunk és a gyakorlati valóságtól eltérő terméktulajdonság-"hiteket" nem erősítünk meg.
A cégünk internetes megjelenésein túl KIZÁRÓLAG a gyártók (amelyek áruit kínáljuk) hivatalos weboldalain szereplő információkért tudunk az egyes áruk esetén felelősséget vállalni, továbbképzésünket a gyártók tanfolyamai biztosítják.
Az áru adásvételére irányuló szerződés hibás teljesítése
Az Eladó hibásan teljesít, ha az áru hibája a szakszerűtlen üzembe helyezéséből fakad, feltéve, hogy
-az üzembe helyezés az adásvételi szerződés részét képezi, és azt az Eladó végezte el, vagy az Eladó felelősségvállalása mellett végezték el, vagy
-az üzembe helyezést a fogyasztónak kellett elvégeznie, és a szakszerűtlen üzembe helyezés az Eladó által - illetve digitális elemeket tartalmazó áruk esetében a digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás szolgáltatója által - rendelkezésre bocsátott üzembe helyezési utasítások hiányosságainak következménye.
Ha az adásvételi szerződés szerint az árut az Eladó helyezi üzembe, vagy az üzembe helyezés az Eladó felelősségvállalása mellett történik, a teljesítést akkor kell az Eladó által befejezettnek tekinteni, amikor az üzembe helyezés befejeződött.
Ha a digitális elemeket tartalmazó áru esetében az adásvételi szerződés a digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás meghatározott időtartamon keresztül történő folyamatos szolgáltatásáról rendelkezik, az Eladó felel az áru digitális tartalommal kapcsolatos hibájáért, amennyiben a hiba két évet meg nem haladó időtartamú folyamatos
szolgáltatás esetén az áru teljesítésétől számított két éven belül következik be vagy válik felismerhetővé.
A szerződésszerű teljesítés követelményei fogyasztói szerződés keretében eladott digitális elemeket tartalmazó áru esetében
Digitális elemeket tartalmazó áru esetében az Eladónak biztosítania kell, hogy a fogyasztó értesítést kapjon az áru digitális tartalmának vagy az azzal kapcsolatos digitális szolgáltatás olyan frissítéseiről - ideértve a biztonsági frissítéseket is -, amelyek az áru szerződésszerűségének fenntartásához szükségesek, valamint biztosítania kell,
hogy a fogyasztó meg is kapja azokat.
Az Eladónak a frissítés elérhetővé tételét, ha az adásvételi szerződés
-a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás egyszeri szolgáltatásáról rendelkezik, akkor az áru és a digitális elemek típusa és célja, valamint az egyedi körülmények és a szerződés jellege alapján a fogyasztó által észszerűen elvárható, vagy
-a digitális tartalom meghatározott időszakon keresztül történő folyamatos szolgáltatásról rendelkezik, akkor két évet meg nem haladó időtartamú folyamatos szolgáltatás esetén az áru teljesítésétől számított két éves időszakon keresztül kell biztosítania.
Ha a fogyasztó nem telepíti észszerű határidőn belül a rendelkezésre bocsátott frissítéseket, az Eladó nem felel az áru hibájáért, ha az kizárólag a vonatkozó frissítés alkalmazásának hiányából fakad, feltéve, hogy
-az Eladó tájékoztatta a fogyasztót a frissítés elérhetőségéről és a telepítés fogyasztó általi elmulasztásának következményeiről, és
-a frissítés fogyasztó általi telepítésének elmulasztása vagy a frissítés fogyasztó általi helytelen telepítése nem az Eladó által biztosított telepítési útmutató hiányosságának tudható be.
Nem állapítható meg hibás teljesítés, ha a szerződés megkötésekor a fogyasztó külön tájékoztatást kapott arról, hogy az áru valamely konkrét tulajdonsága eltér az itt leírtaktól, és az adásvételi szerződés megkötésekor a fogyasztó ezt az eltérést külön, kifejezetten elfogadta.
Szerződésszerű teljesítés követelményei fogyasztói szerződés keretében eladott digitális tartalom értékesítése esetén
Az Eladó a digitális tartalmat a fogyasztónak szolgáltatja, illetve nyújtja. A felek eltérő megállapodásának hiányában az Eladó a szerződéskötést követően indokolatlan késedelem nélkül szolgáltatja a fogyasztónak a digitális tartalmat, a szerződéskötéskor rendelkezésre álló legfrissebb verzióban.
A szolgáltatás akkor minősül teljesítettnek, ha a digitális tartalom vagy - az ahhoz való hozzáféréshez szükséges vagy annak letöltésére alkalmas - bármely megoldás a fogyasztóhoz, illetve a fogyasztó által e célból kiválasztott fizikai vagy virtuális eszközre került.
Az Eladónak biztosítania kell, hogy a fogyasztó értesítést kapjon a digitális tartalom olyan frissítéseiről - ideértve a biztonsági frissítéseket is -, amelyek a digitális tartalomdigitális tartalom vagy digitális szolgáltatás szerződésszerűségének fenntartásához szükségesek, valamint megkapja azokat.
Ha a szerződés alapján a digitális tartalom szolgáltatása meghatározott időtartamon keresztül folyamatosan történik, a digitális tartalom tekintetében a teljesítés szerződésszerűségét a szerződés teljes időtartama alatt biztosítani kell.
Ha a fogyasztó nem telepíti észszerű határidőn belül az Eladó által rendelkezésre bocsátott frissítéseket, az Eladó nem felel a szolgáltatás hibájáért, ha az kizárólag a vonatkozó frissítés alkalmazásának hiányából fakad, feltéve, hogy az Eladó tájékoztatta a fogyasztót a frissítés elérhetőségéről és a telepítés fogyasztó általi elmulasztásának következményeiről, és a frissítés fogyasztó általi telepítésének elmulasztása vagy a frissítés fogyasztó általi helytelen telepítése nem az Eladó által biztosított telepítési útmutató hiányosságának tudható be.
Nem állapítható meg hibás teljesítés, ha a szerződés megkötésekor a fogyasztó külön tájékoztatást kapott arról, hogy a digitális tartalom valamely konkrét tulajdonsága eltér az itt meghatározott követelményektől, és a szerződés megkötésekor a fogyasztó ezt az eltérést külön, kifejezetten elfogadta.
Hibásan teljesít az Eladó, ha a digitálistartalom-szolgáltatás hibája a fogyasztó digitális környezetébe való szakszerűtlen integrálásából fakad, feltéve, hogy
-a digitális tartalom integrálását az Eladó végezte el, vagy az integrálást az Eladó felelősségvállalása mellett végezték, vagy
-a digitális tartalmat a fogyasztónak kell integrálnia, és a szakszerűtlen integrálást az Eladó által rendelkezésre bocsátott integrálási utasítások hiányosságai okozták.
Ha a szerződés a digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás meghatározott időtartamon keresztül történő folyamatos szolgáltatásáról rendelkezik, az Eladó felel a digitális tartalommal kapcsolatos hibáért, amennyiben a hiba a szerződésben meghatározott időtartam alatt következik be, vagy válik felismerhetővé.
Ha a szerződés egyszeri szolgáltatásról vagy egyedi szolgáltatási cselekmények sorozatáról rendelkezik az ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy a teljesítés időpontjától számított egy éven belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában fennállt. Nem teljesít hibásan ugyanakkor az Eladó, ha bizonyítja, hogy a fogyasztó digitális környezete nem kompatibilis a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás műszaki követelményeivel, és erről a szerződés megkötését megelőzően világos és közérthető módon tájékoztatta a fogyasztót.
A fogyasztó köteles együttműködni az Eladóval annak érdekében, hogy az Eladó - a műszaki szempontból rendelkezésére álló és a fogyasztó számára a legkisebb beavatkozást igénylő eszközök alkalmazásával - meggyőződhessen arról, hogy a hiba oka a fogyasztó digitális környezete. Ha a fogyasztó nem tesz eleget ennek az együttműködési kötelezettségének, miután az Eladó e kötelezettségről a szerződéskötést megelőzően világosan és érthető módon tájékoztatta, a fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy
a teljesítést követő egy éven belül felismert hiba már a teljesítés időpontjában fennállt, vagy a szerződés szerinti időtartam alatt felismert hibával érintett szolgáltatás, a szolgáltatás szerződés szerinti teljesítésének időszakában nem volt szerződésszerű.
Kellékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
Ön az Eladó hibás teljesítése esetén az Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv, valamint fogyasztói szerződés esetén a 373/2021 (VI.30.) Korm. rendelet szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg Önt kellékszavatossági igénye alapján?
Kellékszavatossági jogok általános szabályai
Ön – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az Eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.
Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.
Fogyasztói szerződés esetében ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy az áru és a digitális elemeket tartalmazó áru teljesítésének időpontjától számított egy éven belül felismert hiba már az áru teljesítésének időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem az áru természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.
Használt Áruk esetén alapesetben az általános szabályoktól eltérően alakulnak a szavatossági, jótállási jogok. A használt Áruk esetében is beszélhetünk hibás teljesítésről, azonban figyelembe kell venni azokat a körülményeket, amelyek alapján a Vásárló bizonyos hibák előfordulására számíthatott. Az avulás folytán ugyanis egyes hibák jelentkezései egyre gyakoribbakká válnak, amelyek következtében azt, hogy egy használt Áru ugyanolyan minőséggel rendelkezhet, mint egy újonnan vásárolt, nem lehet feltételezni. Ennek alapján a Vásárló csak az olyan hiányosságok tekintetében érvényesítheti a szavatossági jogait, amelyek a használtságból eredő hibákon felüliek, és azoktól függetlenül keletkeztek. Ha a használt Áru hibás és erről a Fogyasztónak minősülő Vásárló a vásárláskor tájékoztatást kapott, az ismert hiba vonatkozásában a Szolgáltatónak nincs felelőssége.
Az Eladó megtagadhatja az áru szerződésszerűvé tételét, ha a kijavítás, illetve a kicserélés lehetetlen, vagy ha az aránytalan többletköltséget eredményezne az Eladónak, figyelembe véve valamennyi körülményt, ideértve az Áru hibátlan állapotban képviselt értékét, valamint a szerződésszegés súlyát.
A fogyasztó akkor is jogosult - a szerződésszegés súlyához igazodva - az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelni, vagy az adásvételi szerződést megszüntetni, ha:
-az Eladó nem végezte el a kijavítást vagy kicserélést, vagy elvégezte azt, de részben vagy egészben nem teljesítette az alábbi feltételeket:
a. az Eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét
b. ha a kijavítás vagy kicserélés olyan áru eltávolítását teszi szükségessé, amelyet az áru jellegének és céljának megfelelően - a hiba felismerhetővé válása előtt - üzembe helyeztek, akkor a kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettség magában foglalja a nem megfelelő áru eltávolítását és a csereként szállított vagy kijavított áru üzembe helyezését vagy az eltávolítás, illetve üzembe helyezés költségeinek viselését.
-megtagadta az áru szerződésszerűvé tételét
-ismételt teljesítési hiba merült fel, annak ellenére, hogy az Eladó megkísérelte az áru szerződésszerűvé tételét
-a teljesítés hibája olyan súlyú, hogy azonnali árleszállítást vagy az adásvételi szerződés azonnali megszüntetését teszi indokolttá, vagy
-az Eladó nem vállalta az áru szerződésszerűvé tételét, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy a vállalkozás észszerű határidőn belül vagy a fogyasztónak okozott jelentős érdeksérelem nélkül nem fogja az árut szerződésszerűvé tenni.
Ha a fogyasztó hibás teljesítésre hivatkozva kívánja megszüntetni az adásvételi szerződést, az Eladót terheli annak bizonyítása, hogy a hiba jelentéktelen.
A Fogyasztó jogosult a vételár még fennmaradó részét - a szerződésszegés súlyához igazodva - részben vagy egészben visszatartani mindaddig, amíg az Eladó nem tesz eleget a teljesítés szerződésszerűségével és a hibás teljesítéssel kapcsolatos kötelezettségeinek.
Általánosan érvényesülő szabály, hogy:
-az Eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét
-ha a kijavítás vagy kicserélés olyan áru eltávolítását teszi szükségessé, amelyet az áru jellegének és céljának megfelelően - a hiba felismerhetővé válása előtt - üzembe helyeztek, akkor a kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettség magában foglalja a nem megfelelő áru eltávolítását és a csereként szállított vagy kijavított áru üzembe helyezését vagy az eltávolítás, illetve üzembe helyezés költségeinek viselését.
Az áru kijavításának vagy kicserélésének elvégzésére nyitva álló észszerű határidőt attól az időponttól kell számítani, amikor a Fogyasztó közölte a hibát a vállalkozással.
A fogyasztónak az árut a kijavítás vagy kicserélés teljesítése érdekében a vállalkozás rendelkezésére kell bocsátania.
Az ellenszolgáltatás leszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a Fogyasztónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a Fogyasztó által ténylegesen megkapott áru értékének különbözetével.
A Fogyasztó adásvételi szerződés megszüntetésére vonatkozó kellékszavatossági joga az Eladónak címzett, a megszüntetésre vonatkozó döntést kifejező jognyilatkozattal gyakorolható.
Ha a hibás teljesítés az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott árunak csak meghatározott részét érinti, és azok tekintetében a szerződés megszüntetésére vonatkozó jog gyakorlásának feltételei fennállnak, a Fogyasztó az adásvételi szerződést csak a hibás áru tekintetében szüntetheti meg, de az azokkal együtt szerzett bármely egyéb áru vonatkozásában is megszüntetheti, ha a Fogyasztótól nem várható el észszerűen, hogy csak a szerződésnek megfelelő árukat tartsa meg.
Ha a Fogyasztó az adásvételi szerződést teljes egészében vagy az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott áruk egy része tekintetében szünteti meg, úgy
-a Fogyasztónak az Eladó költségére vissza kell küldenie az Eladónak az érintett árut és
-az Eladónak haladéktalanul vissza kell térítenie a Fogyasztó részére az érintett áru vonatkozásában teljesített vételárat, amint az árut vagy az áru visszaküldését alátámasztó igazolást átvette.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?
Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul bejelenteni. A hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közölt hibának kell tekinteni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a Vevő az Árut rendeltetésszerűen nem tudja használni.
Az Árunak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik.
Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.
Ha a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak, de egy évnél rövidebb elévülési határidő ebben az esetben sem köthető ki érvényesen.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
Ön az Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
A teljesítéstől számított egy éven belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy az Árut az Eladó nyújtotta. A teljesítéstől számított egy év eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Termékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (Áru) hibája esetén Ön - választása szerint - kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?
Termékszavatossági igényként Ön a hibás Áru kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül az Áru hibásnak?
Az áru akkor hibás, ha nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét Ön az Áru gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben érvényesítheti termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági jogait a termék előállítójával vagy forgalmazójával (a továbbiakban együtt: gyártó) szemben gyakorolhatja.
Milyen bizonyítási szabály érvényesül termékszavatossági igény érvényesítése esetén?
Termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania, hogy a termékhiba a gyártó általi forgalomba hozatal időpontjában fennállt.
A gyártó milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
A gyártó akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- az Árut nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- az Áru hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Felhívom figyelmét, hogy Ön ugyanazon hiba miatt a vállalkozással szemben kellékszavatossági és a gyártóval szemben termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan is érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén a kicserélt termékre, illetve a termék javítással érintett részére vonatkozó kellékszavatossági igényét a továbbiakban már csak a gyártóval szemben érvényesítheti.
Jótállás
Milyen esetben élhet Ön a jótállási jogával?
Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján az Eladó jótállásra köteles a kötelező jótállás alá tartozó tartós fogyasztási cikkek körének meghatározásáról szóló 10/2024. (VI.28.) IM rendelet 1. számú mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkek (pl.: műszaki cikkek, szerszámok, gépek), valamint az ott meghatározott körben azok tartozékai és alkotórészei (a továbbiakban - jelen pontban - együtt fogyasztási cikként hivatkozva) eladása esetén.
A jótállásból eredő jogok jótállási jeggyel érvényesíthetők, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása. A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát – a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal érvényesíthetők.
Emellett az Eladó önként is jótállást vállalhat, amely esetben a Fogyasztónak minősülő vásárló számára jótállási nyilatkozatot kell átadnia.
A jótállási nyilatkozatot tartós adathordozón kell a Fogyasztó rendelkezésére bocsátani, legkésőbb az áru teljesítésének időpontjában.
A jótállási nyilatkozatban fel kell tüntetni:
-az arra vonatkozó egyértelmű nyilatkozatot, hogy az áru hibás teljesítése esetén a Fogyasztót a jogszabály szerinti kellékszavatossági jogok gyakorlása térítésmentesen megilleti, e jogait a jótállás nem érinti
-a jótállásra kötelezett nevét és címét
-a Fogyasztó által a jótállás érvényesítése érdekében követendő eljárást
-azon áru megjelölését, amelyre a jótállás vonatkozik és
-a jótállás feltételeit
-az Áru vételárát.
Önt milyen jogok és milyen határidőn belül illetik meg jótállás alapján?
Jótállási jogok
A Vásárló jótállási joga alapján kijavítási vagy kicserélési igénnyel élhet, a jogszabályban biztosított esetekben árleszállítást kérhet, vagy végső soron elállhat a szerződéstől, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
A Vásárló a jótállás iránti igényét választása szerint az Eladó székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és az Eladó által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is bejelentheti.
Online is intézhető: ITT.
Felhívjuk figyelmét, hogy Cégünk szervize csak a Cég által értékesített Áru(k) garanciális (jótállási időn belüli) szervizét vállalja. Nem vagyunk szerződött partnere egyetlen magyarországi disztribútornak, és semmilyen óragyárnak. Ezzel kapcsolatban kellemetlen visszaélésekkel szembesültünk az elmúlt években. Ha ilyet tapasztal, kérjük jelezze ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON.
Érvényesítési határidő
A jótállási igény a jótállás időtartama alatt érvényesíthető, a jótállás időtartama a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet szerint:
- 10 000 forintot elérő, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
- 250 000 forint eladási ár felett három év.
E határidők elmulasztása jogvesztéssel jár, azonban a fogyasztási cikk kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a Vásárló a fogyasztási cikket a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta.
A jótállási határidő a fogyasztási cikk Vásárló részére történő átadásakor indul, vagy ha az üzembe helyezést az Eladó, vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.
Ha a Vásárló a fogyasztási cikket az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a fogyasztási cikk átadásának napja.
Jótállási igény kezelésével kapcsolatos szabályok
A kijavítás kezelésekor az Eladónak törekedni kell arra, hogy a kijavítást 15 napon belül elvégezze. A kijavításra nyitva álló határidő a fogyasztási cikk átvételekor indul.
Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor az Eladó a Vásárlót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról.
Ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során az Eladó részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a vásárló eltérő rendelkezése hiányában az Eladó köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán - feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.
Vásárló az ÁSZF elfogadásával hozzájárul, hogy számára a tájékoztatás elektronikus úton vagy a Vásárló általi átvétel igazolására alkalmas más módon is megvalósulhasson.
Amennyiben az Eladó nem tudja a fogyasztási cikket 30 napon belül kijavítani
-ha a Vásárló ehhez hozzájárult, számára a kijavítás teljesíthető későbbi határidőben, vagy
-amennyiben a Vásárló nem járul hozzá a kijavítás későbbi teljesítéséhez, vagy ezzel kapcsolatban nem nyilatkozott, számára a fogyasztási cikket a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül ki kell cserélni, vagy
-amennyiben a Vásárló nem járul hozzá a kijavítás későbbi teljesítéséhez, vagy ezzel kapcsolatban nem nyilatkozott, de a fogyasztási cikk cseréjére sincs lehetőség, az Eladó köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán - feltüntetett vételárat a harmincnapos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.
Amennyiben a fogyasztási cikk 4. alkalommal hibásodik meg - a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában - az Eladó köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk kicserélésére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a jótállási jegyen, ennek hiányában a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán - feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.
Kivételek a jótállás alól
A „Jótállási igény kezelésével kapcsolatos szabályok” pont alatt írt előírások az elektromos kerékpárra, elektromos rollerre, quadra, motorkerékpárra, segédmotoros kerékpárra, személygépkocsira, lakóautóra, lakókocsira, utánfutós lakókocsira, utánfutóra, valamint a motoros vízi járműre nem vonatkoznak.
Ezen Áruk esetében is köteles törekedni azonban az Eladó arra, hogy a kijavítási igényt 15 napon belül teljesítse.
Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor az Eladó a Vásárlót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról.
Költségviselés
PTK 6:166. § [Költségviselés]
(1) A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik.
PTK 6:173. § [A jótállási igény érvényesítése]
(2) A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.
Mi a viszonya a jótállásnak más szavatossági jogokkal?
A jótállás a szavatossági jogok (termék és kellékszavatosság) mellett érvényesül, alapvető különbség az általános szavatossági jogok és a jótállás között, hogy a jótállás esetén a fogyasztónak kedvezőbb a bizonyítási teher.
Az Eladó önkéntes jótállási vállalása a kötelező jótállás időtartama alatt nem tartalmazhat a fogyasztóra nézve olyan feltételeket, amelyek hátrányosabbak azoknál a jogoknál, amelyeket a kötelező jótállás szabályai biztosítanak. Ezt követően azonban az önkéntes jótállás feltételei szabadon állapíthatóak meg, azonban a jótállás ebben az esetben sem érintheti a fogyasztó jogszabályból eredő - így köztük a kellékszavatosságon alapuló - jogainak fennállását.
Webáruházon keresztüli értékesítés esetén is érvényesül a három munkanapon belüli csereigény intézménye. Három munkanapon belüli csereigényt a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alá tartozó tartós fogyasztási cikkek esetében lehet érvényesíteni, amely szerint, ha a 3 munkanapon belül érvényesíti valaki a csereigény intézményét, akkor az eladónak ezt úgy kell értelmeznie, hogy az Áru az eladáskor már hibás volt és minden további nélkül az Árut ki kell cserélnie.
Mikor mentesül az Eladó a jótállási kötelezettsége alól?
Az Eladó a jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után
keletkezett, így például ha:
-a hiba rendeltetésellenes használat, szakszerűtlen tárolás, leejtés, rongálás, elemi kár, természeti csapás, vagy a fogyasztó hibájából bekövetkezett törés, durva vagy gondatlan kezelés következménye,
-a hibát a készülékhez mellékelt kezelési útmutató figyelmen kivül hagyása okozta,
-a hibát illetéktelen átalakítás, beavatkozás okozta,
-nem vizálló óráknál a hiba oka vizesedés,
-óraszíj törése, illetve az óraszíj vagy a tok elszineződése ha az a fogyasztó általi gondatlan kezelésnek, vagy a kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kivül hagyásának következménye, vagy ha az átadást követően a fogyasztó általi nem körültekintő használat következtében az óraszij, vagy a tok felületén külső sérülések (karcolások) keletkeznek,
-a hibát normál, természetes elhasználódásra visszavezethető (pl. elem lemerülése) vagy üzemszerű kopásnak tulajdonitható meghibásodás okozta,
-ha az akkreditált, gyár által jóváhagyott szervizeken kívül bármilyen tok nyitásával, szereléssel járó műveletet végeznek az Árun (pl. szakszerűtlen pár perces olcsó "elemcsere" - a legtöbb kárt ez okozza, amennyiben azt nem a megfelelő sterilitással, nem a megfelelő szerszámokkal végzik, műszerekkel nem ellenőrzik. Az ilyen műveleteknek durva látható nyomai maradnak kívül-belül).
Felhívjuk a figyelmét, hogy Ön ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, valamint termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan is érvényesíthet. Ha viszont Ön egy adott hiba miatt egyszer sikerrel érvényesítette hibás teljesítésből eredő igényét (például a vállalkozás kicserélte a terméket), ugyanezen hiba tekintetében más jogi alapon erre már nem tarthat igényt.
Az áruk megfelelőségének szavatolására vonatkozó termékszavatosságra, kellékszavatosságra vonatkozó tájékoztatás fogyasztónak nem minősülő Vevők esetében
Kellékszavatossági jogok általános szabályai
Fogyasztónak nem minősülő Vevő – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az Eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát az
Eladó költségére a Vevő is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.
Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.
Használt Áruk esetén alapesetben az általános szabályoktól eltérően alakulnak a szavatossági, jótállási jogok. A használt Áruk esetében is beszélhetünk hibás teljesítésről, azonban figyelembe kell venni azokat a körülményeket, amelyek alapján a Vásárló bizonyos hibák előfordulására számíthatott. Az avulás folytán ugyanis egyes hibák jelentkezései egyre gyakoribbakká válnak, amelyek következtében azt, hogy egy használt Áru ugyanolyan minőséggel rendelkezhet, mint egy újonnan vásárolt, nem lehet feltételezni. Ennek alapján a Vásárló csak az olyan hiányosságok tekintetében érvényesítheti a szavatossági jogait, amelyek a használtságból eredő hibákon felüliek, és azoktól függetlenül keletkeztek. Ha a használt Áru hibás és erről a Fogyasztónak minősülő Vásárló a vásárláskor tájékoztatást kapott, az ismert hiba vonatkozásában a Szolgáltatónak nincs felelőssége.
Fogyasztónak nem minősülő vásárlók esetében a kellékszavatossági jog érvényesítési határideje 1 év, amely a teljesítés (átadás) napján indul.
Termékszavatosság és Jótállás
A termékszavatosság, valamint a kötelező jótállás csak fogyasztónak minősülő vásárlót illet meg.
Amennyiben az Eladó adott Áruhoz önként jótállást biztosít, ezt az Áru megvásárlása során külön jelzi.
Amennyiben az Áruhoz a gyártó a fogyasztónak nem minősülő vásárlókra is kiterjedő gyártói jótállást biztosít, azt közvetlenül a gyártónál lehet érvényesíteni.
A 249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet szerint ha a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés tárgya a fogyasztó által megrendelt javító-karbantartó szolgáltatás, és a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja, a szolgáltatást nyújtó vállalkozást jótállási kötelezettség terheli. A jótállásból eredő jogokat a szolgáltatás tárgyát képező Dolog (eszköz) tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül.
A rendelet hatálya nem terjed ki arra a szolgáltatásra, amelyet a szolgáltatás tárgyát képező dologra vonatkozó szavatossági vagy jótállási igény alapján teljesítettek.
A kötelező jótállás időtartama hat hónap.
Cégünk a munkánk minősége és a vállalási alapelveink alapjain önkéntesen további 6 hónap jótállást vállal abban az esetben, ha a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja.
A jótállás a fogyasztó egyéb jogszabályból eredő jogait nem érinti.
A fogyasztó az Árukkal kapcsolatos kellékszavatossági, termékszavatossági, jótállási igényt vagy az Eladó, vagy az Eladó érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó, egyéni jog- vagy érdeksérelem megszüntetésére irányuló kifogását (az Fgytv. szerinti fogyasztói panaszt) az alábbi elérhetőségeken és módokon terjesztheti elő:
Személyesen szóban: www.orak.hu ügyfélszolgállatunkon, a BÁLINT Prémium órabolt és szerviz-ben ügyfélszolgálati időben: H-9022 Győr, Király utca 17. (Széchenyi tér - Esterházy palota). Nyitva tartás: Keddtől Péntekig 10-től 18 óráig, Szombaton 10-től 13 óráig.
Telefonon szóban: +36 96 335015 (NEM, vagy csak részben tudunk panaszt kezelni, a hívásokat nem rögzítjük)
E-mailben írásban:
Honlapunkon írásban: www.orak.hu (Szavatossági vagy jótállási igény bejelentése ITT!)
A személyes és telefonos ügyfélszolgálat nyitva tartásának (alkalmi változásának) naprakész közzététele a www.orak.hu/kapcsolat weboldalon történik!
A fogyasztó kellékszavatossági, termékszavatossági vagy jótállási igényét az Eladó nem az Fgytv. fogyasztói panasz kezelésére vonatkozó szabályai, hanem külön jogszabályok szerint köteles intézni.
A fogyasztó az Fgytv. szerinti panaszát, mely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó egyéni jog- vagy érdeksérelem megszüntetésére irányuló kifogása, - a kellékszavatossági, termékszavatossági vagy jótállási igény kivételével - szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással.
A szóbeli panaszt a vállalkozás köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni, telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a fogyasztónak legkésőbb 30 napon belül - az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően - az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni.
Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni:
Az írásbeli panaszt a vállalkozás - ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik - a beérkezését követően harminc napon belül köteles írásban érdemben igazolható módon megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás tett-e a Békéltető Testületi döntéssel kapcsolatos általános alávetési nyilatkozatot.
Kérjük, hogy a panaszkezeléshez lehetőség szerint minden rendelkezésre álló információt mellékeljen, vagy hozzon magával.
Új információt nem tartalmazó panaszt, valamint az azonosíthatatlan személy által tett fogyasztói panasz kivizsgálását a vállalkozás mellőzheti.
Minden áruval kapcsolatos, jótállási vagy szavatossági időn belül lévő panaszt Jegyzőkönyvvel rögzítünk, amelynek a másolati példányát az Áru tulajdonosa megkapja.
Az online küldött jótállási igény alapján elküldött Áru panaszfelvételi jegyzőkönyvét e-mailben küldjük el a fogyasztónak.
A panaszról felvett jegyzőkönyv tartalmazza:
-a fogyasztó neve, lakcíme,
-a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
-a fogyasztó panaszának részletes leírása, a fogyasztó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
-a vállalkozás nyilatkozata a fogyasztó panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
-a jegyzőkönyvet felvevő személy és - telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével - a fogyasztó aláírása,
-a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje.
A panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig kötelesek vagyunk megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.
A Jegyzőkönyveket és a válaszokat a cég vállalatirányítási rendszerében, a szerviz adatlapjához csatolva fájlként tároljuk.
Amennyiben az Eladó és a fogyasztó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára:
Protokollunk szerint immár 1998 óta a legnagyobb ügyféli elégedettségre törekszünk, így igyekszünk MINDIG megoldást találni a problémákra, amely mindig sikerült.
Ön bármilyen panaszát jelezheti ÜGYFÉLSZOLGÁLATUNKON, ahol emberi megnyugtató hangokat hallhat, nem mellesleg jelen vannak azok a szakemberek, akikk valódi gyakorlati megoldásokkal tudnak szolgáltatni.
Itt egyeztethet, hogy hogyan jut el a meghibásodott, esetleg jótállás alatt álló "bálint" órája az ország egyik legkomolyabb szervizének szakembereihez.
A vásárlók könyve az Eladó üzletében (ügyfélszolgálatán) elérhető. Az ide írott bejegyzésekre az Eladó 30 napon belül írásban válaszol.
Fogyasztóvédelmi eljárás
Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál lehetséges. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és vármegyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: www.kormanyhivatalok.hu
Bírósági eljárás
Az ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
Békéltető testületi eljárás
Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye, tartózkodási helye szerinti illetékes, vagy az Ön által a kérelemben megjelölt Békéltető Testülethez fordulni. A békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
A békéltető testület – kivéve, ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér - a meghallgatást személyes jelenlét nélküli, hang- és képi átvitelt egyidejűleg biztosító elektronikai eszköz útján online formában tartja meg (a továbbiakban: online meghallgatás).
A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli, ennek keretében kötelesek vagyunk a békéltető testület felhívására határidőn belül válasziratunkat megküldeni a békéltető testület számára.
A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével a vállalkozás a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani köteles. Az online meghallgatáson a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles online részt venni. Ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér, a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles legalább online részt venni a meghallgatáson.
A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: www.bekeltetes.hu
A területileg illetékes Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
Az egyes területileg illetékes Békéltető Testületek elérhetőségei:
Budapesti Békéltető Testület
Székhely: Budapest
Illetékességi terület: Budapest
Elérhetőség:
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. I. em. 111.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.:10.
Telefonszám: 06-1-488-2131
E-mail:
Honlap: bekeltet.bkik.hu
Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Pécs
Illetékességi terület: Baranya vármegye, Somogy vármegye,
Tolna vármegye
Elérhetőség:
Cím: 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.
Telefonszám: 06-72-507-154
E-mail:
Honlap: www.baranyabekeltetes.hu
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Miskolc
Illetékességi terület: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, Heves
vármegye, Nógrád vármegye
Elérhetőség:
Cím: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszám: 06-46-501-090
E-mail:
Honlap: bekeltetes.borsodmegye.hu
Csongrád-Csanád Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Szeged
Illetékességi terület: Békés vármegye, Bács-Kiskun vármegye,
Csongrád-Csanád vármegye
Elérhetőség:
Cím: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszám: 06-62-554-250/118
E-mail:
Honlap: www.bekeltetes-csongrad.hu
Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Székesfehérvár
Illetékességi terület: Fejér vármegye, Komárom-Esztergom
vármegye, Veszprém vármegye
Elérhetőség:
Cím: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.
Telefonszám:06-22-510-310
E-mail:
Honlap: www.bekeltetesfejer.hu
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Győr
Illetékességi terület: Győr-Moson-Sopron vármegye, Vas
vármegye, Zala vármegye
Elérhetőség:
Cím: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszám: 06-96-520-217
E-mail:
Honlap: www.bekeltetesgyor.hu
Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Debrecen
Illetékességi terület: Jász-Nagykun-Szolnok vármegye, Hajdú-
Bihar vármegye, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Elérhetőség:
Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszám: 06-52-500-710
E-mail:
Honlap: www.hbmbekeltetes.hu
Pest Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Budapest
Illetékességi terület: Pest Vármegye
Elérhetőség:
Cím: 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. IV/2.
Telefonszám: 06-1-792-7881
E-mail:
Honlap: www.panaszrendezes.hu
Békéltető Testületi eljárás fogyasztónak nem minősülő személyek esetén
A fogyasztóvédelmi törvény alapján a Békéltető Testületi eljárás tekintetében fogyasztónak minősül az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A fogyasztói minőség fennállását a Békéltető Testület jogosult ellenőrizni és vizsgálni. Az eljárás szabályaira a Békéltető Testület alatt írt szabályok az irányadók.
Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a
távolság meggátolná őket ebben.
Ha Ön panaszt kíván tenni egy, az interneten vásárolt Áruval vagy szolgáltatással kapcsolatban, és nem akar feltétlenül bírósághoz fordulni, igénybe veheti az online vitarendezés eszközét. A portálon Ön és a kereskedő, akivel szemben panasszal élt, közösen kiválaszthatják a panasz kezelésével megbízni kívánt vitarendezési testületet.
Az online vitarendezési platform itt érhető el: webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU
Kérjük, keresse bátran ügyfélszolgálatunkat, ahol a felmerülő kérdésekre válaszolunk! Cégünk a GYAKORLATBAN is 1998 óta magas követelményrendszerrel elégíti ki ügyfeleit az értékesítéstől kezdve az esetleges garanciális javításokon át a garancián túli háttértámogatásokig, karbantartásokig, javításokig, világszinvonalú high-tech szervizében, nagy szakmai tudású gyakorlati szakemberekkel.
Az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) közzététele a www.orak.hu/vasarloijogok weboldalon történik.
Győr, 2024.07.01.
Győri Órás Bt., Bálint Péter és Bálintné Szlatinszki Krisztina